• facebook
 • rss
 • Niepodzielni dla Boga

  Justyna Tylman

  dodane 03.02.2013 00:21

  Ponad 70 sióstr zakonnych wzięło udział w obchodach Dnia Życia Konsekrowanego w naszej diecezji

  Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w koszalińskiej katedrze, której przewodniczył biskup Paweł Cieślik.

  – Powinniśmy się wciąż troszczyć o życie konsekrowane i pielęgnować je, bo jest jak drżący na wietrze płomień, który musimy osłaniać, aby mimo ludzkiej słabości i zewnętrznych przeciwności, mogło ogrzewać Kościół ciepłem miłości, rozpalając żarem ofiary i oświetlając światłem niesłabnącej wiary – mówił biskup Paweł.

  Po Mszy Św. w auli I LO im. Duboisa wystąpił Wiktor Sommer, wybitnie uzdolniony 8-letni pianista.

  Fragment homilii biskupa Pawła Cieślika
  Justyna Tylman/GN

  Życie konsekrowane to propozycja zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. W naszej diecezji działa 11 instytutów męskich i 27 żeńskich. W 26 domach pracuje 123 księży zakonnych. W 43 klasztorach żeńskich żyje 246 sióstr. 201 z nich to siostry czynne, a 45 klauzurowe.

  Jest u nas od niedawna jeszcze jedna forma życia konsekrowanego. Są to dziewice konsekrowane, czyli kobiety żyjące w świecie, ale poświęcone Bogu i Kościołowi w uroczystym obrzędzie sprawowanym przez biskupa. Po konsekracji nie żyją we wspólnocie, ale dalej pełnią swoje dotychczasowe obowiązki. Jednak zgodnie ze swym stanem i otrzymanymi charyzmatami oddają się pokucie, dziełom miłosierdzia, apostolstwu i gorliwej modlitwie. Codziennie odmawiają Liturgię Godzin, zwłaszcza Jutrznię i Nieszpory.  

  W naszej diecezji są obecnie 4 dziewice konsekrowane, a kolejne przechodzą okres przygotowawczy. W całej Polsce jest ich kilkadziesiąt.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Stefan
   10.08.2015 23:51
   Tu nie chodzi o pieniadze z Unii ale o to, jak traktuje sie problema NIELEGALNYCH emigrantow.Przewazajaca wiekszosc tych ludzi, ktorzy przeplywaja More Srodziemne aby dostac sie do Europy, to nie sa wcale uchodzcy polityczni,lecz ekonomiczni.Cale gangi zajmuja sie przemytem ludzi (kazdy "uchodzca" placi tysiac dolarow) z Afryki.Prawie wszyscy to muzulmanie (na jednym,z kutrow islamisci wyrzucili do wody chrzescijan, ktorzy znajdowali sie wsrod nich.) Dlaczego nie robi sie tak jak USA w przypadku emigrantow z Meksyku?.Trzeba sie tam starac o wize (nawet Polacy) a zlapani na granicy nielegalni emigranci sa zawracani bez pardonu do swojego kraju, bo wszystko musi sie odbywac zgodnie z prawem, Dlaczego Unia nie naciska bogate muzulmanskie kraje naftowe (Arabia Saudyjska,Emiraty Arabskie,Kuwejt,Abu Dabi, Dubai) aby przyjely swoich braci we wierze.Gwarantuje, ze nie przyjma.Cynizm politykow europejskich jest totalny. Wszyscy placza(wzajemnie sie oskarzajac) nad losem biednych "uchodzcow" zamiast zalatwic sprawe tak jak nalezy czyli odeslac.Nawet papiez Franciszek, owszem placze nad losem emigrantow i karci kraje Europy ze nie chca ich przyjmowac ale sam nie otworzy drzwi Watykanu dla uchodzcow,nawet symbolicznie. Oczywiscie chrzecijanie z Syrii czy Iraku, ktorzy sa mordowani przez islamistow sa uchodzcami, ktorym grozi utrata zycia i im nalezy pomoc.
  • Fryderyk
   11.08.2015 10:42
   Jakiego koloru będą uchodźcy?
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół