• facebook
 • rss
 • Rekolekcje o spowiedzi

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 19.02.2013 20:45

  W czasie Wielkiego Postu jest wiele propozycji rekolekcji. Zasadniczo ich celem jest nawrócenie, a jednym z najważniejszych owoców dobra spowiedź.

  Warto więc przeżyć takie rekolekcje, które spowiedź będą miały jako swój zasadniczy temat.

  Dla wielu sakrament pojednania jest dość częstą praktyką, z którą nie mają większych problemów. Spowiadają się regularnie kilka razy w roku lub częściej. Inni skłonni są raczej do odkładania wizyty przy kratkach konfesjonału, mając ku temu różne powody. Są też i tacy, którzy do spowiedzi nie przystępowali już dawno.

  Każdemu, niezależnie od tego, w której z powyższych grup się odnajduje, pogłębienie tego ważnego sakramentu wyjdzie na dobre. Człowiek bowiem najbardziej odpoczywa, gdy uspokaja się jego serce, a serce uspokaja się wtedy, gdy jest w pełni pojednane z Bogiem.

  Rekolekcje skierowane są do wszystkich pragnących pogłębić rozumienie i przeżywanie sakramentu pokuty i pojednania oraz poszukujących odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu spowiedzi św. Będzie to pierwsza odsłona być może cyklicznej serii dotyczącej sakramentu pokuty.

  Propozycja dotyczy osób od 18 roku życia: młodzieży, narzeczonych, małżonków, osób samotnych, konsekrowanych. W programie m. in. codzienna Msza święta, spowiedź święta (bez pośpiechu), konferencje tematyczne, czas na odpoczynek i rozmowę.

  Rekolekcje poprowadzą: ks. dr. Jarosław Kodzia, wykładowca spowiednictwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie oraz para z Domowego Kościoła: Teresa i Andrzej Małyszewiczowie.

  W czasie konferencji poruszane będą różne tematy związane ze spowiedzią. - Będziemy mówić np. o żalu za grzechy, o istocie przebaczenia, o tym, na czym polega rachunek sumienia, czym jest w ogóle grzech - tłumaczy ks. Kodzia. Będą też poruszane najczęstsze problemy, jakie ludzie mają ze spowiedzią, np. odczucie wstydu wobec osoby spowiednika.

  Rekolekcje odbędą się w dniach od 8 do 10 marca w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym w Koszalinie (rozpoczęcie w piątek o 17:00, zakończenie w niedzielę obiadem ok. 13:30). Koszt 110 zł od osoby. Zgłoszenia na adres: rek.aktzalu@gmail.com lub telefonicznie na numer, 538307026.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół