• facebook
 • rss
 • Szkoła wiary

  Justyna Tylman

  dodane 20.02.2013 00:09

  - Ważne, by odważyć się na obecność Boga w naszym życiu – mówił do pedagogów w koszalińskim kościele św. Kazimierza biskup Edward Dajczak.

  Diecezjalne duszpasterstwo nauczycieli zaprosiło wszystkich pedagogów, katechetów oraz emerytowanych nauczycieli na rekolekcje wielkopostne, które w Koszalinie poprowadził biskup diecezjalny Edward Dajczak. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa Jezusa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Marka: „Nie bój się, wierz tylko”, tematycznie odsyłające do przeżywanego Roku Wiary. W trakcie trzech rekolekcyjnych dni uczestnicy spotkań mieli okazję umocnić siebie w Jezusie. – Zamysłem rekolekcji jest, aby nauczycieli zaprosić do pogłębienia osobistej więzi z Bogiem – wyjaśnia ks. Wojciech Wójtowicz, diecezjalny duszpasterz nauczycieli.

  Mariola Nabereźna mimo, że pracę skończyła chwilę przed rozpoczęciem spotkania rekolekcyjnego nie wahała się i przyszła. – Poczułam wewnętrzną potrzebę bycia tutaj – wyjaśnia. Dla niej tego typu rekolekcje są nowością. – Słyszałam, że się odbywają i może nawet chciałam wziąć udział, ale brak czasu albo zwyczajny brak chęci powodował, że nie było mnie ani na rekolekcjach ani na pielgrzymce dla nauczycieli – teraz tego żałuje, bo inicjatywa jest strasznie budująca – mówi. I dodaje, że powinno się głośniej mówić o duszpasterstwie nauczycieli. – Zwłaszcza młodym pedagogom, bo zanim zaczniemy kształtować uczniów musimy zacząć od ukształtowania samych siebie, żeby wartości, które chcemy przekazać były właściwe.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół