• facebook
 • rss
 • Smak wiary

  Justyna Tylman

  dodane 02.03.2013 01:11

  W kołobrzeskim kościele pw. św. Krzyża rozpoczęła się wielkopostna pielgrzymka młodych do krzyża, do której nadal można się przyłączyć.

  Wielkopostne Czuwania Młodych odbywają się już po raz piąty i nadal przyciągają jak magnes. Są na tyle interesującą propozycją spędzenia czasu, że młodzi rezygnują ze swoich weekendowych planów.

  - Każdego roku szukamy nowych sposobów i metod dotarcia do młodych ludzi i tematów, które mogłyby ich zainteresować - mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Stąd w nawiązaniu do Roku Wiary hasło: „Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata”, które ma wywołać w młodych refleksję, że wiara to nie tylko przebywanie w kościele, ale to przede wszystkim codzienność - wybory w szkole i w domu, a także zachowanie wśród przyjaciół.

  Tegoroczne spotkania zainicjował biskup Edward Dajczak, który zaprosił młodych do modlitwy przy krzyżu. - Chciałbym, żebyście poszli ze mną pod krzyż Chrystusa, bo tam można doświadczyć prawdziwej akceptacji i miłości - mówił biskup. W czasie spotkania młodym towarzyszyły także symbole: światło i sól, która ma nadać smak naszemu chrześcijaństwu - naszej wierze.

  Żeby być w Kołobrzegu Marcin Czerwiński pokonał prawie 200 km. - Bliżej miałbym do Piły, ale odległość nie stanowi problemu - mówi chłopak. Zawsze w okresie wielkopostnym namawia rodziców, żeby przyjechać i pozytywnie naładować akumulatory. - Bo to właśnie przy krzyżu po raz pierwszy poczułem Jezusa i chciałbym, żeby tak zostało - mówi. Entuzjazm Marcina podziela Klaudia Dziadosz, która przyszła z koleżankami.  - To było niesamowite. Pierwszy raz brałam udział w takich rekolekcjach i żałuję, że nie odbywają się częściej - mówi poruszona dziewczyna.

  - Mnie na co dzień bardzo brakuje takiej atmosfery w Kościele. Brakuje śpiewu i możliwości pokazania, że jesteśmy wspólnotą - siostrami i braćmi - wyjaśnia Agnieszka Michalkiewicz, która ma nadzieję, że smak soli będzie jej przypominał, czego doświadczyła w czasie czuwania.

  To dopiero początek Wielkopostnych Czuwań Młodzieży, kolejne odbędą się:

  02.03.2013 w Drawsku Pomorskim w kościele pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa

  08.03. 2013 w Słupsku w kościele pw. N.M.P. Królowej Różańca Świętego

  09.03. 2013 w Polanowie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

  15.03.2013 w Szczecinku w kościele pw. Narodzenia N.M.P

  16.03. 2013 w Pile w kościele pw. M. B. Wspomożycielki Wiernych

  23.03.2013 w Koszalinie w Katedrze

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół