• facebook
 • rss
 • W mocy Ducha Świętego

  Justyna Tylman

  dodane 20.03.2013 11:01

  Koszalińskie Duszpasterstwo Akademickie zaprosiło studentów na rekolekcje prowadzone przez gości z zagranicy

  Mimo niesprzyjającej aury wszystkie ławki w kościele Duch Świętego były zajęte. Studenci przyszli posłuchać, co ewangelizatorzy ze wspólnoty "Przymierza Miłosierdzia", mogą powiedzieć im o Bogu. – Spotkania miały być kontynuacją ewangelizacji, która miała miejsce w czasie obchodów 40-lecia naszej diecezji. Misjonarze starają się pomóc młodym ludziom odkryć miłość Bożą i dary Ducha Świętego, które są im udzielane – wyjaśnia ks. Wojciech Wójtowicz, duszpasterz akademicki.

  Rafael przyjechał z Brazylii, w Polsce ewangelizuje już 4 rok. Mimo, że korzysta z pomocy tłumacza, potrafi wywołać uśmiech na twarzach słuchaczy. - Chcieliśmy, żeby do młodych przemówiono młodym językiem – komunikatywnym. Żeby usłyszeli o życiu i trudnym doświadczeniu wiary. To ma być wstęp do rozbudzenia i odnajdywania ich osobistej relacji z Bogiem. Bo, mimo, że misjonarze są młodzi to wiele przeszli na drodze nawrócenia – dodaje, ks. Wójtowicz. Młodego Brazylijczyka cieszy, że w Polsce wiara jest nadal żywa. – Tutaj o Bogu mówi się łatwiej. Ziarno Ewangelii jest w sercach młodych, a dla nas najważniejsze jest to żeby, chociaż jedna osoba w czasie spotkań z nami odnalazła Jezusa na nowo – mówi Rafael.

  Rafaelowi towarzyszy jeszcze troje ewangelizatorów: Aneta, Marlena i Angelika, która również pochodzi z Brazylii. Ewangelizatorka przyznaje, że udział w rekolekcjach ze studentami ją podbudowuje. - Oni są otwarci i chcą słuchać Słowa Bożego. Tylko czasami nie wiedzą, gdzie szukać, dlatego takie spotkania są bardzo potrzebne - mówi.

  Rekolekcje odbywać się będą do czwartku, w kościele Ducha Świętego w Koszalinie, o godz. 19.30.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół