• facebook
 • rss
 • Lekcja życia

  Justyna Tylman

  dodane 24.03.2013 12:16

  Przed tron Maryi zjechali młodzi z całej diecezji. W sumie 2 tys. maturzystów. Przywieźli ważną intencję: zdać egzamin dojrzałości.

  Jak co roku, maturzystom towarzyszył biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak. – Dzisiaj wydaje się nam, że mamy bezgraniczną gamę możliwości, że wszystko przed nami, ale jest jedno niebezpieczeństwo ‒ że nasze życie pozostanie terenem budowy. A w chaosie nie da się żyć, bo w tym bałaganie nie ma Boga. Dajcie szansę Chrystusowi, żeby do was dotarł, zatrzymajcie się i posłuchajcie, co ma wam do powiedzenia – mówił w czasie homilii biskup.

  Fragment homilii biskupa Edwarda Dajczaka z Jasnej Góry
  Dobre Media

  Biskup rozpoczął pielgrzymowanie od spotkania z maturzystami w sali o. Kordeckiego. – W czasie tego spotkania na Jasnej Górze widać, jak młodzi się otwierają, jak chcą być blisko Boga, że im na tym bardzo zależy – mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

  Fragment powitania maturzystów przez biskupa Edwarda Dajczaka w sali o. Kordeckiego
  Dobre Media

  W pielgrzymkowym programie nie zabrakło miejsca na świadectwa. Z młodymi maturzystami spotkał się również Robert „Litza” Friedrich – rockman, wokalista i gitarzysta zespołu Luxtorpeda, który mówił o doświadczeniu Jezusa w życiu swoim i jego rodziny. – Friedrich jest dla wielu młodych idolem muzycznym. Świadectwo, którym się podzielił, pokazuje, że z Bogiem można iść przez życie, a nawet zrobić rockową karierę – dodaje ks. Zaniewski.

  Droga Krzyżowa na wałach była ostatnią pozycją XXVIII Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę. Poprowadzili ją maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Dubois w Koszalinie. Zakończyła się aktem zawierzenia maturzystów w kaplicy Cudownego Obrazu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół