• facebook
 • rss
 • Nasi nagrodzeni!

  Alicja Górska

  dodane 24.04.2013 07:45

  Tytuły „Ambasadora Życia i Rodziny” oraz „Liderzy Inicjatyw dla Życia i Rodziny” przyznano w podczas Kongresu Polskiej Rodziny w Warszawie.

  Uhonorowane zostały osoby czytelnie działające na rzecz obrony życia oraz wspierające rodziny. W gronie wyróżnionych znalazł się Grzegorz Jabłoński, prezes Fundacji Po Piąte, będącej współorganizatorem trzech edycji Marszu dla Życia i Rodziny w Koszalinie.

  Tytuł „Ambasadora Życia i Rodziny” otrzymali abp warszawsko-praski Henryk Hoser, dziennikarz TVP 1 Krzysztof Ziemiec oraz starosta powiatu wołomińskiego Piotr Uściński.

  Tytułem Lidera wyróżnione zostały osoby, które promują kampanie na rzecz obrony życia i rodziny, podejmują odważne działania przeciwdziałające dysfunkcjom i patologiom życia rodzinnego. Realizują także inicjatywy, które umacniają więzy w rodzinie, budują  pozytywny wizerunek rodziny i podkreślają jej rolę w życiu wspólnoty lokalnej.

  - Rodzina jest dziś niedostrzegana, wręcz spychana na margines, a to przecież podstawowa komórka społeczna. Wraz z przyjaciółmi z fundacji chcemy więc zwracać uwagę na fundamentalne wartości i wspierać rodziny - wyjaśnia Grzegorz Jabłoński, prezes Fundacji Po Piąte i dodaje, że przyznany tytuł dla całego zespołu fundacji jest zaszczytem, ale przede wszystkim wyzwaniem i zobowiązaniem.

  Krzysztof Ziemiec, jeden z laureatów   Krzysztof Ziemiec, jeden z laureatów Piotr Pasikowski Obok Grzegorza Jabłońskiego z Fundacji Po Piąte, tytuł Lidera otrzymali: Jacek Kotula ze Stowarzyszenia Contra In Vitro w Rzeszowie, Sławomir Kaptur ze Stowarzyszenia Rodzicom w Świdnicy, Paweł Kwaśniak ze Stowarzyszenia Dar Życia w Skierniewicach.  

  Tytuł „Lidera Inicjatyw dla Życia i Rodziny” przyznawany jest przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w Warszawie.

  Fundacja Po Piąte powstała w lutym 2012 roku. Współorganizuje marsze dla życia i rodziny w Koszalinie oraz w Kołobrzegu. Wspiera koszalińską kampanię społeczną „Nasze na zawsze”. Fundację tworzą m.in. członkowie wspólnoty Ruchu Światło- Życie diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej, gałęzi rodzinnej Domowy Kościół.

  Marsze dla życia i rodziny w Koszalinie, Kołobrzegu, Słupsku, Pile i w Szczecinku odbędą się 26 maja.

  Zapraszamy na stronę internetową Fundacji: www.popiate.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół