• facebook
 • rss
 • Idzie Promienista

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 01.05.2013 23:41

  W środę 1 maja ruszyła pielgrzymka piesza na Górę Chełmską. Tym razem z czterech miast jednocześnie.

  Po raz pierwszy majowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej ma formę promienistą. Pątnicy ruszyli jednocześnie ze Słupska, Świdwina, Połczyna-Zdroju i z Gościna.

  Aby podkreślić jedność grup, uczestnicy otrzymali charakterystyczne chusty, z symbolem Ruchu Szensztackiego, który jest głównym promotorem pielgrzymki na Górę Chełmską.

  Grupa ze Słupska ma długą tradycję. Tegoroczna pielgrzymka jest już 20. czyli jubileuszowa. Spod kościoła mariackiego wyszło 88 osób, ale po drodze dołączali następni, co w sumie daje ponad 100 uczestników. Noclegi, jak co roku przewidziane są w Sławnie i w Siecieminie.

  - Nie możemy narzekać na brak gościnności. To już moja 18. pielgrzymka i muszę powiedzieć, że wytworzyła się już pewna tradycja. W wielu miejscowościach ludzie przygotowują dla nas poczęstunek, witają nas, są bardzo życzliwi - mówi Anna Drus, jedna z współorganizatorek. Pielgrzymów ze Słupska prowadzi ks. Wojciech Panek.

  Grupy z Połczyna-Zdroju (40 osób, ks. Krzysztof Płuciennik), ze Świdwina (50 osób, ks. Stanisław Wiechowski) i z Gościna (35 osób, ks. Piotr Świątkowski) idą po raz pierwszy. Na noclegu zatrzymują się najpierw w Białogardzie, skąd już jako jedna grupa, idą do Świeszyna.

  Wszystkie trzy grupy spotykają się na Górze Chełmskiej 3 maja na wspólnej Mszy św. o godz. 14.30.

  W Galerii kilka zdjęć z pierwszego dnia drogi z różnych grup.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół