• facebook
 • rss
 • Husaria nie do pokonania

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 12.05.2013 01:43

  Ponad 1800 osób, w tym prawie 50 kapłanów, wzięło udział w I Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do Skrzatusza.

  - Jesteście modlitewną husarią, której nikt i nic się nie oprze - mówił bp Edward Dajczak do uczestników pielgrzymki.

  - Żywy Różaniec to jedna z podstawowych grup modlitewnych, która stanowi duchowe zaplecze dla każdej parafii. Cieszę się, że takich grup powstaje coraz więcej. W naszej diecezji Żywy Różaniec to ponad 8 tys. osób. To ludzie, którzy czują Kościół, są zawsze gotowi do pomocy, można na nich liczyć nie tylko modlitewnie - mówi ks. dr Andrzej Wachowicz, moderator diecezjalny wspólnot ŻR.

  - Nie możemy być pięknym Kościołem, jeżeli nie będziemy trwali na modlitwie. Jesteście tą cząstką diecezji, która jest dla niej i dla biskupa wielkim skarbem. Róże różańcowe muszą pokryć naszą diecezję tak, jak mlecz pokrywa teraz łąki - mówił bp Edward Dajczak do zgromadzonych w diecezjalnym sanktuarium.

  - Jestem wzruszony waszą odpowiedzią, że tak licznie jesteście tu obecni. Przyszliśmy tu dzisiaj, aby omodlić diecezję i to sanktuarium. To, że tu trzeba zrobić wiele rzeczy materialnych to tylko jedna strona medalu. To miejsce ma przede wszystkim tętnić modlitwą - mówił biskup.

  - Cud działania Boga dotyka nas wtedy, gdy otwieramy serce. Taki cud może się zdarzyć też w tym roku 25-lecia koronacji. Ktoś tu kiedyś w XVII wieku nałożył Maryi korony wdzięczności. Teraz mamy wiek XXI i to jest nasz czas. W historii świata to zaledwie moment, ale w perspektywie naszego życia to jest nasz moment, nasza chwila. Musimy to wykorzystać - powiedział bp Dajczak.

  Konferencję do uczestników pielgrzymki wygłosił ks. Wiesław Hnatejko CR, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu.

  Zapraszamy do wysłuchania jej obszernych fragmentów:

  ks. Wiesław Hnatejko CR - konferencja podczas Pielgrzymki Różańcowej
  ks. Wojciech Parfianowicz /GN

  Oprócz konferencji w programie pielgrzymki była również wspólna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem, Msza św. pod przewodnictwem bp Edwarda Dajczaka oraz ciepły posiłek. Członkowie ŻR mieli też okazję, żeby nawzajem się poznać i wymienić doświadczenia. Dzięki siostrom loretankom z Warszawy można też było zaopatrzyć się w materiały formacyjne dotyczące Różańca.

  Na zakończenie bp Edward ogłosił, że Pielgrzymka Różańcowa na stałe wpisuje się w kalendarz duszpasterski naszej diecezji. Będzie się ona odbywać zawsze w sobotę przed 13 maja.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół