• facebook
 • rss
 • Bez płaszcza ani sandałów

  Justyna Liptak

  dodane 08.07.2013 08:40

  Pozytywne zamieszanie to ich specjalność. Śpiewają i tańczą na ulicach miast, bo nie boją się hałasować dla Jezusa.

  W ramach Ewangelizacji Miast na ulicach Słupska można było spotkać młodzież z Pustyni Miast. Jest to salezjański ruch, który od wielu lat podejmuje wyzwania ewangelizacyjne w różnych miejscach kraju.

  Na osiedlach, placach, w szpitalach, hospicjach i więzieniach poprzez scenki teatralne, śpiew, taniec i świadectwa mówią o Bogu. – Bo kiedy młodzi otwierają się i opowiadają o tym, co Jezus zrobił w ich życiu to jest to dla wszystkich uczestniczących w modlitwie zaproszenie do wiary – wyjaśnia ks. Dariusz Presnal, moderator Pustyni Miast. 

  Taka forma ewangelizacji przyciąga jak magnes. Dla Magdy z Czaplinka to już 12 rok w Pustyni Miast. Mimo ogromnego zmęczenia nie wyobraża sobie wakacji bez akcji letniej. – To strasznie umacnia w wierze, bo wszystko mija, kiedy widzi się jak Jezus działa wśród ludzi, do których nas posyła – mówi dziewczyna.

  Olę na pierwszy zajad wyciągnęli znajomi. Teraz nie wyobraża sobie wakacji bez ewangelizacji. – Tutaj upewniam się, że Bóg mnie kocha. Czuje, że jeśli będę się modlić i trwać w wierzę to wszystko się uda – mówi.

  Młodzi śpią w szkołach i w czasie trwania ewangelizacji mogą zapomnieć o wszelkich wygodach. – Czasami jest ciężko, ale obolałe plecy rekompensuje mi fantastyczna atmosfera – dodaje Marta. Przeważnie spotykają się z miłym przyjęciem i otwartością ludzi, ale nie zawsze. - Były takie momenty, że rzucano w nas jajkami, albo niszczono nasz sprzęt - mówi Marta. Oni się jednak nie zrażają i dalej trwają na modlitwie za każdego mieszkańca miejscowości, w której przebywają.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół