• facebook
 • rss
 • Wyruszyli dla Jezusa

  Justyna Liptak

  dodane 19.07.2013 19:51

  Taki sposób spędzenia wakacji wymyślić mogli tylko Boży szaleńcy.

  Najpierw były rekolekcje w koszalińskim Domu Miłosierdzia. W surowych murach, bez zbędnych wygód przygotowywali się do wyjścia na plaże naszej diecezji. Przez tydzień codziennie z całej Polski przybywali kolejni uczestnicy. Bo taki sposób głoszenia Jezusa wciąga bez reszty. – Specjalnie zorganizowaliśmy te rekolekcje w Domu Miłosierdzia, żeby przypomnieć istotę „Żebraka”, który odbędzie się po raz 5. – wyjaśnia ks. Radek Siwiński.

  Przedsmakiem tego, co ewangelizatorów czeka na nadmorskim szlaku, była zorganizowana w mieście akcja. – Wyszliśmy na ulicę, żeby pomodlić się za mieszkańców i trochę się rozruszać – załapać bakcyla Bożego szaleństwa – dodaje duszpasterz.

  Na miejskiej trasie na dłużej zatrzymali się m.in. przed ratuszem, gdzie wzbudzili niemałe zainteresowanie siedzących na ławkach ludzi. Powiewające chorągwie i transparenty, a przede wszystkim śpiew przykuwał uwagę nawet najbardziej obojętnych przechodniów. Niektórzy nawet włączyli się we wspólne uwielbianie Boga.

  Szymon Koczara przyjechał aż z okolic Warszawy. Dla niego ewangelizowanie to chleb powszedni. – Przynajmniej raz w tygodniu razem ze znajomymi ze Wspólnoty św. Jacka wychodzimy na ulicę i rozmawiamy z przechodniami o Bogu – wyjaśnia chłopak. Dlaczego to robi? Bo radość, którą czerpie z wiary w Jezusa nie pozwala mu siedzieć cicho. Rekolekcje uważa za bardzo udane. – Ks. Radek uczy nas bardzo konkretnej rzeczy, żeby głosić Jezusa, którego w naszym życiu doświadczyliśmy – dodaje. Zupełnie nie przeraża go to, że ewangelizować będzie o żebraczym chlebie. – Zaufałem Bogu i wiem, że mnie nie opuści w czasie drogi – mówi.

  Ewangelizatorzy iść będą w dwóch grupach:

  I grupa: II grupa:
  Dźwirzyno 19-20.07 Ustka 19-20.07
  Grzybowo 21-22.07 Jarosławiec 21-22.07
  Ustronie Morskie 23-24.07 Darłówko 23-24.07
  Gąski 25.07 Dąbki 25.07
  Mielno 26-27.07 Unieście 26-27.07
  Sarbinowo 28.07 Sarbinowo 28.07

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół