• facebook
 • rss
 • Uczą się głosić Jezusa

  Justyna Steranka

  dodane 23.07.2013 11:10

  W ramach ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej "Przystań z Jezusem", w Kołobrzegu odbywają rekolekcje, które mają przygotować uczestników do ewangelizowania przy okazji festiwalu "Sunrise".

  Te rekolekcje mają odnowić łaskę wiary, gorliwość do przekazywania świadectwa, łaskę dzielenia się swoim doświadczeniem Boga i nauczyć, jak wychodzić do drugiego człowieka – mówi ks. Rafał Jarosiewicz ze Szkoły Nowej Ewangelizacji, która jest odpowiedzialna za inicjatywę "Przystań z Jezusem".

  Rekolekcje głosi bp Edward Dajczak. W programie dnia jest oczywiście Eucharystia, a także modlitwa wspólnotowa i indywidualna poprzez adorowanie Najświętszego Sakramentu oraz konferencje i warsztaty (dramy i pantomimy).

  Jakub Kownacki, który przyjechał do Kołobrzegu z Trójmiasta, będzie prowadził warsztaty teatralne dla uczestników rekolekcji. – Przez kilkanaście lat pracowałem w teatrze, ale nigdy nie byłem tak szczęśliwy i spełniony jak wtedy, gdy mogłem dać świadectwo tego, co Bóg dla mnie zrobił. Dziś, kiedy na wszelkie sposoby bombarduje nas propaganda śmierci, życia bez zobowiązań, z Dobrą Nowiną trzeba się wlewać jak woda, każdą szparą i teatr jest do tego świetnym narzędziem - wyjaśnia.

  – Jesteśmy szczęściarzami, bo mamy wiarę, która jest nam podarowana bez żadnych zasług, ale trzeba tu ogromnej pokory. Jeśli komuś będzie się wydawać, że jest lepszy niż ci, których spotka, a którzy nigdy Jezusa nie widzieli, to lepiej tam nie iść – mówił w homilii bp Dajczak.

  – Dla mnie to byłby ogromny egoizm - mieć największy skarb, jaki człowiek może dostać i się nim nie podzielić z innymi. Jestem otwarta i ciekawa, co Bóg chce mi powiedzieć przez czas rekolekcji, a na "Przystani z Jezusem" czekam, by mnie zaskoczył – przyznaje Zuzanna Zuzelska ze Słupska.

  Do Kołobrzegu przyjechało ok. 200 osób z całej Polski. Spotkania odbywają się w hali Gimnazjum nr 3. Ewangelizatorzy mieszkają w szkole, u swoich rodzin lub znajomych. Rekolekcje potrwają do czwartku (25 lipca), a ich uczestnicy będą dzielić się swoim doświadczeniem Boga z ludźmi, którzy przyjadą do Kołobrzegu na festiwal muzyki techno "Sunrise" w dniach 26-28.07.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół