• facebook
 • rss
 • Przystań z Jezusem

  Justyna Liptak

  dodane 27.07.2013 20:15

  Dla nich głoszenie Boga nie stanowi problemu. Z Dobrą Nowiną wybrali się nawet na ulice i plaże Kołobrzegu. Nie omijając festiwalu "Sunrise".

  „Przystań z Jezusem” to ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna, za którą odpowiedzialna jest Szkoła Nowej Ewangelizacji z ks. Rafałem Jarosiewiczem na czele.

  W ciągu trzech dni trwania techno festiwalu „Sunrise” około 200 uczestników inicjatywy głosi Jezusa wśród przechodniów i ludzi bawiących w mieście. – Ale nic na siłę, bo to nie o to chodzi. Mamy tylko jedno przesłanie: Bóg cię kocha, niezależnie od tego, co ty o Nim myślisz – mówi ks. Rafał.

  Ewangelizatorzy na swoją siedzibę obrali Gimnazjum nr 3. Tam przez trzy dni poprzedzające festiwal wzmacniali się duchowo. Rekolekcje dla uczestników poprowadził biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. – Był to dla nas czas, kiedy mogliśmy zapoznać się z metodami ewangelizacyjnymi, które mamy nadzieję wykorzystać, głosząc Dobrą Nowinę – dodaje ks. Jarosiewicz.

  Ewangelizatorzy nie poprzestali na wychodzeniu na ulice i plaże. Na trasie przelotowej prowadzącej na „Sunrise” stanął namiot „Przytań z Jezusem”. Tam odbywają się Msze św. oraz koncerty. Wczoraj zagrał zespół Full Power Spirit. W niedzielę zagra Armia Dzieci o godz. 9 i 21. Na koncert wstęp wolny. O godz. 17 odprawiona zostanie Msza św. w intencji zmarłych muzyków i artystów.

  Ewangelizacyjny namiot mieści się przy ul. Okopowej 1a.

  Więcej o „Przystani z Jezusem” za dwa tygodnie w wydaniu „Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół