• facebook
 • rss
 • Droga do wolności

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 03.08.2013 22:52

  Na Górze Chełmskiej odbyła się 23. Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości.

  Początek drogi przy kościele pw. Ducha Świętego.   Początek drogi przy kościele pw. Ducha Świętego. ks. Wojciech Parfianowicz /GN Do koszalińskiego Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej przybyło 3 sierpnia ok. 200 osób. Byli wśród nich m.in. członkowie klubów abstynenta i grup AA z różnych miejscowości diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej i z całej Polski, a także przedstawiciele kół Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta z Koszalina, Słupska, Świdnicy i Tapina. Obecny był także Eugeniusz Sendlewski, przewodniczący Diecezjalnego Zespołu Trzeźwości oraz Małgorzata Borek, Pełnomocnik Prezydenta Koszalina ds. Trzeźwości.

  Pielgrzymi wyruszyli o godz. 9.00 spod kościoła pw. Ducha Świętego w Koszalinie i przeszli przez miasto modląc się i śpiewając. Przy sanktuarium wraz z siostrami powitał ich ks. dr. Kazimierz Klawczyński, kapelan Góry Chełmskiej.

  - Jestem tu 17 raz. Przychodzę dla umocnienia wiary i trzeźwości. Poza tym modlę się też za osoby, które jeszcze nie mogą wyjść z nałogu. 17 lat jestem już trzeźwa i wiem, że bez duchowości nie ma trzeźwości - mówi Elżbieta z Koszalina.

  - Niesiemy pomoc osobom bezdomnym i ubogim. Często z problemem bezdomności związany jest problem alkoholizmu. To w dużej mierze właśnie przez alkohol ludzie tracą pracę, domy, rodziny, rozum i potem trafiają do nas. Dlatego chcemy się modlić o trzeźwość. Wiara pomaga. Jeżeli człowiek naprawdę wierzy, to Bóg mu pomoże, tylko oczywiście człowiek musi chcieć zerwać z nałogami. To się nie dzieje automatycznie. Pan Bóg za nas niczego nie załatwi - przyznaje Gabriela Kowalczyk z Koła Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta ze Świdnicy.

  W samo południe, na szczycie Góry Chełmskiej, biskup pomocniczy diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej Paweł Cieślik przewodniczył Mszy św. Koncelebrowali z nim ks. Piotr Zieliński, diecezjalny duszpasterz trzeźwości, ks. Piotr Subocz, kapelan koszalińskich szpitali, ks. dr. Krzysztof Włodarczyk, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej oraz ks. prał. Henryk Korża, pierwszy organizator duszpasterstwa trzeźwości w Polsce.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół