• facebook
 • rss
 • Koronacja dobrymi uczynkami

  Karolina Pawłowska

  dodane 17.08.2013 16:00

  Ponad 2 tys. najmłodszych wzięło udział w I Diecezjalnym Dniu Dziecka. W spotkaniu z Matką Bożą Bolesną nie przeszkodziła im nawet brzydka pogoda.

  Niekorzystne warunki atmosferyczne zmusiły jednak organizatorów do przeniesienia spotkania z diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu do pilskiego kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych.

  Tu z najmłodszą częścią Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego 25 maja spotkał się bp Edward Dajczak. Hierarcha przewodniczył Mszy św. sprawowanej w intencjach, z którymi pielgrzymowały dzieci.

  – Skrzatusz ma być domem całej diecezji, to musi być wpisane w serca. Dlatego tyle tych pielgrzymek do naszego sanktuarium w tym roku. Kiedy dzisiaj powie się młodym ludziom „Skrzatusz”, nic więcej nie trzeba dodawać. Młodzież wie, że tam się spotykamy. Teraz trzeba to też pokazać dzieciom. A także to, że jesteśmy wspólnotą, niezależnie od tego ile ma się lat – wyjaśnia pomysł na zaproszenie dzieci do diecezjalnego sanktuarium.

  Idea pielgrzymki dzieci ma także wymiar eklezjalny. – To świadectwo dla tych najmniejszych, że mają w Kościele swoje miejsce. Dzieciom może czegoś brakować, mogą czegoś nie dostać, ale muszą czuć, że są kochane. O to głównie na dzisiaj chodziło, żeby doświadczyły, że są w kościele oczekiwane z wyciągniętymi ramionami i że to jest ich dom. Jeśli choć troszkę tego doświadczyły, to znaczy, że pielgrzymka spełniła swoje zadanie – dodaje bp Dajczak.

  Spotkanie odbywało się pod hasłem „Akcja koronacja”. Dzieci przywiozły ze sobą blisko setkę własnoręcznie wykonanych koron, które ofiarowały Matce Bożej.

  – Tak dziękowaliśmy Panu Bogu za korony papieskie, które skrzatuska Pieta otrzymała 25 pięć lat temu. Za tymi papierowymi symbolami kryją się dobre uczynki dzieci: konkretną dobrą inicjatywę, którą dzieci podjęły w swojej   wspólnocie parafialnej – wyjaśnia ks. Marcin Piotrowski, diecezjalny duszpasterz dzieci.

  Oprawę muzyczną spotkania przygotowała ekipa Krzysztofa Irisika. Dzieci mogły również obejrzeć spektakl przygotowany przez Teatr „Małe co nieco”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Nie przegap

  Brak dostępnych wydarzeń.

  Pobieranie...
  przewiń w dół