• facebook
 • rss
 • Piła kończy świętowanie

  Justyna Liptak

  dodane 10.09.2013 21:43

  Ponad 700 osób wzięło udział w finałowym spotkaniu ewangelizacyjnym w ramach akcji „Miasto dla Jezusa” w Pile.

  Na kilka minut przed godz. 18.00 ks. Rafał Jarosiewicz ze Szkoły Nowej Ewangelizacji poprosił, aby wszyscy spróbowali włączyli się w uwielbienie Boga. - Przyjdź Duchu Święty, abyśmy doświadczyli odnowienia i umocnienia. Pomóż abyśmy nie krępowali się modlić się całym ciałem dla Jezusa, który daje nam swoją miłość za darmo – modlił się ks. Jarosiewicz.

  Biskup Edward Dajczak przywitał tych, którzy maja gorące serca, bo mieli ochotę ten wieczór spędzić z Jezusem. - Poprowadzą nas ojcowie Enrique i Antonello. Chciałbym, aby była to wędrówka po drogach w głąb samego serca Jezusa. Aby stało się tak, że w finalnym momencie będziemy celebrowali miłość Boga, którą następnie zaniesiemy tam gdzie Duch Święty będzie chciał – na ulice, do domów, do pracy. Pamiętajmy, że nie jesteśmy tu dla siebie. Bo Boga dostajemy w darze żeby go rozdawać i dzielić się Nim – mówił biskup.

  Rekolekcjoniści z Brazylii spotkali się z mieszkańcami miasta w hali sportowej przy ulicy Żeromskiego. – Ilu z was przyniosło Biblię? – zapytał na początku ojciec Antonello Cadeddu. Momentalnie w górę podniosły się ręce z Pismem Świętym.

  Ojcowie w swojej wieczornej katechezie poruszyli podobnie jak w sesji przed południowej kwestie zdarzających się w życiu człowieka przypadków. – My, chcemy zorganizować sobie życie. Poukładać wszystko od początku do końca. Zapominając o Bogu, który nie ma możliwości działać w naszym życiu inaczej jak przez przypadek. Tak nie może być – mówił ojciec Antonello.

  Rekolekcjonista poprosił, aby wszyscy pomodlili się z nim. – Jezu, od dzisiaj już na zawsze chcę zawierzyć się Tobie. Nie chcę żebyś używał przypadków, aby wejść do mojego serca, ale chcę czynić zawsze twoja wolę – modlił się.

  Ojciec Enrique Porcu zaznaczył, że w miłości Boga nigdy nie wydarza się przypadek. – Ty, dzisiaj zostałeś wezwany tutaj, aby doświadczyć raju w Bogu – mówił rekolekcjonista. 

  Konferencje zakończyła przerwa, po której pilanie odpowiedzieli - Tak! na pytanie ojca Antonello czy chcą przyjąć Ducha Świętego. Wokół Najświętszego Sakramentu na wspólnej modlitwie zgromadzili się ludzie z całej hali.

  – Przychodzisz do nas, jako małe dziecko, aby nikt nie bał się zbliżyć do Ciebie. Ty Panie Boże, Wszechmogący i Miłosierny stałeś się kawałeczkiem chleba, aby przemienić nas w dzieci Boże. Ty, dźwigasz na sobie wszystkie nasze cierpienia i choroby wypełniając chwałą całą nasza historię. Patrzysz na nas i radujesz się każdym z nas. Abba Ojcze. Jezu, chcemy zanurzyć się w oceanie Twojego Miłosierdzia, które wypływa z Twego otwartego serca – modlili się ojcowie w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

  W trakcie trwania adoracji kapłani obecni na hali przeszli między uczestnikami finałowego spotkania ewangelizacyjnego nakładając ręce i modląc się o uzdrowienie ciała i ducha.

  Msza św., która rozpoczęła się po godz. 21.00 kończy ewangelizację Piły.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Nie przegap

  Brak dostępnych wydarzeń.

  Pobieranie...
  przewiń w dół