• facebook
 • rss
 • Słupsk rozgrzany Duchem

  Karolina Pawłowska

  dodane 11.09.2013 10:48

  Rozpoczyna się drugi dzień wielkich rekolekcji miast. Dzisiaj katechez o. Antonello i Enrique słuchać będą słupszczanie.

  Po wczorajszym świętowaniu w Pile, dzisiaj czas na Słupsk. Choć to dopiero sesja przedpołudniowa, krzesełka przygotowane przez organizatorów już dawno zostały wszystkie zajęte.

  Ponad 700 osób odpowiedziało na zaproszenie projektu Miasto dla Jezusa, w ramach którego przygotowano spotkanie z charyzmatycznymi rekolekcjonistami z Brazylii.

  – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy być z wami, w tym pięknym  mieście, którego nazwa jest dla nas bardzo trudna do wypowiedzenia! Za to potrafimy powiedzieć w waszym języku wiele innych słów: amen, alleluja, chwała Panu i… ojciec Antonello zwariował! – z charakterystycznym dla siebie humorem witał przybyłych o. Enrique Porcu, który rozpoczął nauki rekolekcyjne.

  Przypomniał, że ten czas, który przeżywamy jest prośbą o prezent dla diecezji. – Prośmy, by Bóg wezwał nowych ludzi do ewangelizacji – zachęcał.

  – Nie mogłam być w ubiegłym roku na uroczystościach 40-lecia diecezji, ale słyszałam, jak były pełne Ducha. Dlatego nie chciałam stracić okazji, żeby samej tego doświadczyć – wyjaśnia Halina Kuśnierek, jedna z uczestniczek przedpołudniowego spotkania.

  Część z uczestników przedpołudniowego spotkania to uczniowie słupskich szkół średnich, których przyprowadzili księża katecheci.

  Katechezy oo. Antonello i Enrique poprzedziło radosne uwielbienie prowadzone przez „Armię Dzieci”. Lubelski zespół rozgrzał zgromadzonych i poderwał ich z krzesełek do wspólnego wychwalania Boga. Zachęceni przez wokalistów, słupszczanie włączali się w modlitwę językami, przyzywali Ducha Świętego i prosili o owocne przeżycie rekolekcji.

  Blok przedpołudniowy potrwa do godz. 13. Zakończy je wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa wstawiennicza z nakładaniem rąk.

  Podobny program przewidziano na popołudnie. Od godz. 17 rozpoczną się nauki rekolekcyjne. Nie zabraknie także pełnego ducha uwielbienia Boga śpiewem i tańcem oraz wspólnej modlitwy.

  Wieczór zakończy adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą oraz Msza św., która zaplanowano na ok. godz. 21.

  Przez cały dzień do dyspozycji na hali są również księża, którzy służą sakramentem pokuty i pojednania oraz rozmową. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Nie przegap

  Brak dostępnych wydarzeń.

  Pobieranie...
  przewiń w dół