• facebook
 • rss
 • Apel i procesja

  Katarzyna Ślusarczyk

  dodane 14.10.2013 00:55

  Także w Jastrowiu XIII Dzień Papieski był wyjątkowy. Oprócz zbiórki pieniędzy wydarzyło się coś jeszcze.

  Młodzież z Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II przygotowała specjalny wieczorny apel, który połączono z zakończeniem Nabożeństw Fatimskich.

  Spotkanie rozpoczęło się w kościele pw. św. Michała Archanioła. Młodzież przygotowała wezwania do modlitwy i fragmenty z przemówień Jana Pawła II. Za śpiew odpowiedzialna była schola pod kierunkiem ks. Huberta Smołkowicza.

  Po apelu odbyła się jeszcze procesja światła, w której wierni przeszli ulicami miasta w kierunku kościoła pw. NMP Królowej Polski. W czasie drogi odmawiano Różaniec.

  - Jestem tu, bo podziwiam Jana Pawła II jako człowieka, który umiał rozmawiać ze wszystkimi ludźmi, bez względu na wiek czy poglądy. To On był inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. Imponował mi w sposób w jaki potrafił prowadzić dialog podczas tych spotkań, mimo swojego niemłodego już wieku. Zazwyczaj młodzi nie chcą słuchać kazań starszych, a w Jego przypadku było inaczej. Potrafił stworzyć niesamowity klimat, a wszystko co głosił trafiało do ludzi - mówi Agata Wysocka, gimnazjalistka.

  - Jan Paweł II zawierzał wszystko Matce Bożej, a Różaniec był Jego ulubioną i codzienną modlitwą. Ojciec Święty zachęcał wielokrotnie do odmawiania tej modlitwy, tak prostej i głębokiej jednocześnie. Dlatego i ja wszystkie swoje sprawy, całą rodzinę, Ojczyznę i siebie samego zawierzam Matce Najświętszej poprzez codzienną modlitwę różańcową - dzieli się Tadeusz Przybylski.

  Opracował: ks. Wojciech Parfianowicz

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół