• facebook
 • rss
 • Światło i życie dla każdego

  Justyna Steranka

  dodane 11.11.2013 20:28

  Pielgrzymi z Ruchu Światło-Życie spotkali się w koszalińskim Wyższym Seminarium Duchownym.

  Hasłem pielgrzymki były słowa „Narodzić się na nowo”.

  - Hasło tej pielgrzymki jest takie samo jak hasło roku formacyjnego w Ruchu Światło-Życie. W tym roku postanowiliśmy, by tematy spotkań w grupach były związane z życiem w wymiarze ziemskim - mówi ks. Tomasz Tomaszewski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

  Wiosną tego roku zawiązała się też diecezjalna diakonia życia, w której są osoby podejmujące modlitwę i konkretne działania w obronie życia.

  - Liczymy na to, że ta pielgrzymka będzie zachętą do refleksji, z której wynikną konkretne działania w zakresie obrony życia. Na pierwszym miejscu jest modlitwa, ale za nią idą też konkretne działania, jak marsze dla życia i rodziny, konferencje, prelekcje, akcje, np. „Jeden z nas” - dodaje duszpasterz.

  Spotkanie zaczęło się od wspólnej modlitwy. Potem uczestnicy zostali podzieleni na grupy. W tych grupach spotkali się na konferencjach o różnej tematyce, w zależności od wieku. I tak małżeństwa z Domowego Kościoła uczestniczyły w spotkaniu na temat naprotechnologii, licealiści słuchali wykładu o czystości przedmałżeńskiej i szkodliwości pornografii, a gimnazjaliści o profilaktyce alkoholowej i konsekwencjach spożywania alkoholu na różnych etapach życia.

  Kolejnym punktem pielgrzymki była modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Po niej uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Edward Dajczak. - Teorii na temat życia jest tyle, że samo nauczanie Kościoła znalazło się na targowisku, stało się jednym z wielu. Wcale nie jest traktowane jako priorytet. To, że pochodzi z Ewangelii, przestało już wystarczać. Żeby było przekonujące, musi brać źródło z naszego świadectwa, z naszego życia. Ktoś musi zobaczyć, jak żyjemy, i powiedzieć: „O, ja też tak chcę!” - mówił w homilii biskup.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół