• facebook
 • rss
 • Najlepsi w diecezji

  Karolina Pawłowska

  dodane 07.03.2014 23:25

  Malwina Malinowska, Michał Tuszyński-Sikora i Mateusz Wasilewski to zwycięzcy etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej.

  Zmierzyli się z blisko czterdziestką kolegów z całej diecezji. W Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie rozwiązywali test i wykazywali się swoją wiedzą z zakresu teologii. Najlepsza w diecezji trójka młodych teologów uzyskała tę samą liczbę punków. O kolejności zdecydowały punkty, które zebrali podczas etapów szkolnych.

  Tematem tegorocznych zmagań są XX-wieczni męczennicy Kościoła. - Zakres materiału do opanowania dość szeroki, ale, jak się okazało, tegoroczny temat był dla młodzieży ciekawy. To historie, które mogą porwać i zapalić, kiedy się je zgłębia - mówi ks. Radosław Mazur, dyrektor Wydziału Katechetycznego kurii biskupiej.

  Potwierdzają to uczestnicy olimpiady. - Temat męczeństwa jest fascynujący! Ile trzeba mieć w sobie siły, żeby poświęcić życie za wiarę! Nie wiem, czy sama stanęłabym na wysokości zadania, ale chciałabym brać z nich przykład - dzieli się wrażeniami Malwina Malinowska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego z Piły, zdobywczyni pierwszego miejsca. Przyznaje, że łatwo nie było. - Teksty rzeczywiście były skomplikowane. Ale jeśli poświęciło się trochę serca przedmiotowi, który jest interesujący, to staje się to czystą przyjemnością - dodaje licealistka.

  - W przypadku Malwiny moja rola ograniczała się do podsuwania jej kolejnych lektur. Zdarzało się też, że na przerwach w szkole rozmawiałyśmy o bohaterach tych książek, dzieliłyśmy się naszymi spostrzeżeniami - mówi o pomocy w przygotowaniach do olimpiady s. Renata Polak. Dumna jest nie tylko z Malwiny, ale także innych swoich uczniów, którzy zdecydowali się na udział w olimpiadzie. - W naszym liceum młodzież bardziej stawia na konkursy związane z przedmiotami maturalnymi lub z wybranym kierunkiem studiów. Do udziału w olimpiadzie zgłosiło się 9 osób, ale za to takich, które naprawdę interesują się teologią. Młodzież, wbrew pozorom, wcale nie jest zamknięta na religię - dodaje.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół