• facebook
 • rss
 • Bóg kocha pragnienia

  Justyna Steranka

  dodane 15.03.2014 09:02

  W parafii pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim młodzi ludzie modlili się na pierwszym w tym roku czuwaniu wielkopostnym.

  Czuwanie rozpoczęło się od pantomimy przygotowanej przez młodzież z parafii, której tematem było poszukiwanie prawdy o sobie przez Jezusa.

  Słowo wygłosił ks. dr Wojciech Wojtowicz, rektor WSD w Koszalinie. Przekonywał młodych ludzi, że tylko Chrystus może pokazać człowiekowi prawdę o nim samym. - Jezus przytula was do swojego Serca takimi, jakimi jesteście. Nie trzeba niczego udawać. Nie trzeba się lansować, żeby zaistnieć, bo Jezus kocha każdego takiego, jakim jest. Trzeba Mu stawiać pytanie: „Kim naprawdę jestem?”. To pytanie jest po to, żebyście odkryli prawdę i uwierzyli w bezwarunkową miłość Jezusa - mówił ks. W. Wojtowicz. Tylko w promieniach Jego miłości, tylko pod krzyżem człowiek może poznać prawdę o sobie i nawet jeśli to będzie prawda najgorsza, nie musi się bać.

  Rektor przekonywał też, że Jezus, wiara katolicka i Kościół nie są dla idealnych. - Jesteśmy tu po to, żeby raz na zawsze uwierzyć w to, że Bóg przyjmuje nas z naszymi grzechami. Najwyższa pora, żeby zacząć się nawracać - tłumaczył. Wskazał też, że ważne jest, by przejść na bardziej dojrzały poziom wiary. - Wielu z was wchodzi w etap dojrzałego życia, gdzie trzeba na bok odstawić kolorową wiarę w nieprawdziwe aniołki, a uwierzyć w prawdziwe anioły i Boga żywego. A jeśli zaczyna się wierzyć w Boga żywego, to pora, żeby się nawracać.

  Ks. Wójtowicz zauważył też, że każdy czas jest dobry, żeby zwrócić się do Chrystusa. - Jezus mówi nam, że każda sekunda jest dobra, by zacząć z Nim rozmawiać. Co więcej, On już teraz ma dla ciebie czas. Nie zwlekajcie zatem, żeby Jego samego pytać, kim jesteście i pozwólcie Mu leczyć się promieniami Jego miłości - mówił duszpasterz.

  Wspomniał również o tym, jak ważne są pragnienia. - Bóg najbardziej je kocha. On w Jezusie Chrystusie stał się entuzjastą ludzkich pragnień. Bóg ocala człowieka nie na podstawie świadectwa z czerwonym paskiem. On ocala nas dlatego, że pięknie pragniemy. Jesteście kochani przez Jezusa nie dlatego, że macie piątki, ale dlatego, że pragniecie być dobrzy i święci. My wszyscy jesteśmy kochani przez Niego nie dlatego, że jesteśmy bez grzechu, ale dlatego, że miewamy marzenia pięknego życia - tłumaczył.

  Następnie odbyła się adoracja krzyża i Komunia święta.

  Od tegorocznych czuwań wielkopostnych zaczynają się w naszej diecezji przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się za dwa lata w Krakowie. Na czuwaniu w Drawsku dwoje młodych ludzi zostało posłanych, by z rąk papieża Franciszka w Rzymie odebrać krzyż ŚDM. Pojadą tam z przedstawicielami innych diecezji i w Niedzielę Palmową spotkają się z papieżem.

  Kolejne czuwanie już dziś w Miastku, a program dalszych czuwań można znaleźć tutaj.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół