• facebook
 • rss
 • Łyse Banie głoszą Zmartwychwstanie

  Anna Fons

  dodane 04.04.2014 08:41

  We współpracy z Duszpasterstwem Akademickim, w czwartkowy wieczór 3 kwietnia, w pilskim kinie "Iskra" miało miejsce niezwykłe spotkanie ewangelizacyjne.

  Około 50 młodych ludzi przyszło na hiphopowy koncert ewangelizacyjny w wykonaniu formacji "Wyrwani z niewoli", tworzonej przez Jacka Zajkowskiego i Piotra Zalewskiego, głoszących Słowo Boże z młodymi ludźmi z Białegostoku.

  Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Łyse Banie głoszą Zmartwychwstanie". Muzyka była nie tylko uzupełnieniem i nawiązaniem do głoszonych tekstów, ale także znakomicie ułatwiała kontakt z młodymi ludźmi. 

  Bohaterowie wieczoru opowiadali o swojej drodze do Boga, która w ich przypadku była wyboista i pełna zakrętów. Przekonywali, że zrozumienie odnaleźli w Jezusie i głoszonej przez Niego Ewangelii.

  Młoda publiczność żywo reagowała na to, co działo się na scenie. Na zakończenie uczestnicy zadawali gościom pytania, a duża część młodzieży podchodziła, aby choć chwilę porozmawiać indywidualnie z ewangelizatorami.

  Piła, 3 kwietnia: spotkanie ewangelizacyjne z zespołem "Wyrwani z niewoli"   Piła, 3 kwietnia: spotkanie ewangelizacyjne z zespołem "Wyrwani z niewoli" Anna Fons - Spotkanie jest kontynuacją ewangelizacji diecezjalnych, które zostały zapoczątkowane we wrześniu ubiegłego roku w Pile, Słupsku i w Koszalinie, kiedy to Ewangelię głosili nam oo. Enrique i Antonello. Taki koncert też daje możliwość niezwykłego spotkania z Bogiem w świadectwie drugiego człowieka - mówi ks. Remigiusz Szauer z pilskiego DA, organizator koncertu.

  Jacek Zajkowski i Piotr Zalewski poprzez działalność założonej przez siebie Fundacji „Wyrwani z niewoli" organizują w całej Polsce i poza jej granicami kilkudniowe spotkania rekolekcyjne połączone z bardzo osobistym świadectwem wiary i nawrócenia. Proponują też specjalny program profilaktyczno - motywacyjno - ewangelizacyjny, dyskusje tematyczne poświęcone m.in. problematyce grzechu, przebaczenia, obecności Jezusa w sakramentach świętych oraz zagrożeniom duchowym współczesnego świata.

  Członkowie zespołu zdobyli już ogromne doświadczenie. Swoje spotkania, rekolekcje i katechezy prowadzą m.in. w szkołach, poprawczakach, domach dziecka, MONAR-ach, więzieniach, a także w parafiach i na ulicach miast. Odwiedzili też wiele diecezji, prowadząc Diecezjalne Dni Młodych oraz różnego rodzaju festyny parafialne i młodzieżowe. Pozostają pod opieką duszpasterską w archidiecezji białostockiej.

  Więcej o zespole na stronie: www.wyrwanizniewoli.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół