• facebook
 • rss
 • W tym krzyżu jest miejsce dla każdego z nas

  Justyna Steranka

  dodane 04.04.2014 23:32

  Kilka tysięcy osób przeszło ulicami Koszalina, modląc się rozważaniami Drogi Krzyżowej.

  Nabożeństwo rozpoczęło się o 20.00 przed pomnikiem bł. Jana Pawła II, obok katedry. Modlitwę zapoczątkował bp Krzysztof Zadarko.

  - Ta praktyka jest znana od wieków, bo najpierw Droga Krzyżowa była na ulicach. To jest nasza wspólna modlitwa, na której chcemy być jak jedna wspólnota chrześcijan. Chcemy w ten wieczór odnaleźć swoją tożsamość, zrozumieć swoją wiarę, patrząc na Jezusa ukrzyżowanego, patrząc na Jego rany, słuchając Jego słów. W tym krzyżu jest miejsce dla każdego z nas - mówił bp Zadarko.

  W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej nawiązywały do nauki bł. Jana Pawła II. - Te rozważania mają być duchowym przygotowaniem do kanonizacji. Koszalin jest dziś tak blisko papieża właśnie przez tę modlitwę. Każdy z nas pamięta jego ostatnią Drogę Krzyżową, kiedy nie mógł już iść, ale przytulał do siebie krzyż i łączył się z tymi, którzy szli w Koloseum. To było świadectwo, które wzruszyło wszystkich - przypomniał biskup. - Dziś, słuchając tych słów, przywołajcie swoje osobiste wspomnienia Jana Pawła II, wszystkie najlepsze myśli z nim związane. Postanowienia zaś, które w tym momencie będą się rodziły, ofiarujmy razem jako dziękczynienie za dar jego pontyfikatu i za jego świętość - dodał.

  Uczestnicy Drogi Krzyżowej sprzed katedry udali się do kościoła pw. Ducha Świętego ulicami: Zwycięstwa, Rotmistrza Pileckiego, Monte Cassino, Władysława IV i Jana Pawła II.

  Krzyż nieśli przedstawiciele różnych środowisk: samorządowcy, członkowie wspólnot i ruchów religijnych, siostry zakonne i klerycy oraz przedstawiciele koszalińskich parafii.

  Drogi Krzyżowe ulicami miasta odbyły się także tego wieczoru w Słupsku i Białogardzie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół