• facebook
 • rss
 • Bp Zadarko: Jesteśmy w ramionach Chrystusa

  Justyna Steranka

  dodane 06.04.2014 09:38

  Prawie 500 osób wzięło udział w wielkopostnym czuwaniu młodych w Szczecinku.

  Spotkanie odbyło się w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie rozpoczęło się od pantomimy „Maski”. Słowo wygłosił bp Krzysztof Zadarko.

  - W życiu nieraz słyszymy pragnienia wypowiadane przez najbliższych. Mają prawo mieć oczekiwania wobec nas, ale kiedy spotkają się z naszymi pragnieniami, za każdym razem jest jakiś zgrzyt - mówił biskup.

  - Przyjechaliśmy tu, żeby bez rodziców, nauczycieli, bez ich oczekiwań wypowiedzieć, czego my chcemy w adoracji krzyża. W taki wieczór jak ten, klęcząc przed Chrystusem, uświadamiamy sobie, że w naszym sercu rodzą się nieustannie wielkie pragnienia, na które człowiek przez całe życie będzie szukał odpowiedzi. Przychodzimy do Chrystusa, bo wiemy, że On tylko może dać odpowiedz na nie - wyjaśnił.

  Nawiązał też do roli chrztu w życiu człowieka. - Zostaliśmy złączeni z Chrystusem przez chrzest i nigdy nic nas nie rozłączy. Nie można się wypisać z tej miłości. Jesteśmy w ramionach Jezusa Chrystusa, nierozerwalnie i nie tylko do końca życia, ale przez całą wieczność - przypomniał biskup.

  - Jesteście uzdolnieni przez Boga do tego, żeby pragnąć rzeczy absolutnie świętych i pięknych. Woda chrztu nieustannie z was spływa. Wtedy zaczął się moment zrywania z siebie starego człowieka, który chciał robić nieustannie coś innego niż to, czego chciał Bóg. To był też czas ubierania się w nowego człowieka, a więc w miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość i wybaczanie sobie nawzajem. Ta woda odkrywa to prawdziwe oblicze, które jest w nas i prowadzi nas do świętości - zauważył.

  W czasie czuwania delegaci z parafii odebrali od biskupa „Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia”. Miało to miejsce także w Pile, a za tydzień odbędzie się podczas czuwania w Koszalinie. Ostatnim etapem „Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia” będzie uroczystość przekazania jej wiernym we wszystkich parafiach w Polsce. Nastąpi to w dzień kanonizacji, czyli w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 27 kwietnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół