• facebook
 • rss
 • Kolokwium z wiary

  Mateusz Sienkiewicz

  dodane 14.05.2014 23:05

  Ordynariusz w ogniu studenckich pytań. Biskup Edward Dajczak "przepytany" przez studentów słupskiej Akademii Pomorskiej.

  Wszystko to w ramach spotkania „Odważna wiara, czyli odważnie z biskupem o wierze”. To pierwsza tego typu inicjatywa w murach słupskiej uczelni. Jak się okazuje bardzo potrzebna. Kilkudziesięciu żaków postanowiło przyjść i posłuchać, co ma im do powiedzenia biskup koszalińsko-kołobrzeski.

  - Trochę bałam się zadać pytanie osobiście, dlatego moje wątpliwości znalazły się na liście - wyjaśnia Domicela, która w skupieniu wysłuchała odpowiedzi, które padły z ust bp. Dajaczka. Osobiście pytać nie musiała, bo wcześniej wszystkie pytania zostały zebrane m.in. za pośrednictwem Facebooka.

  - Ja byłem jakby pośrednikiem, który przedstawiał biskupowi nasze pytania - mówi Łukasz, który nie ukrywał skrępowania. Bo to właśnie z jego ust padły pytania całej społeczności akademickiej: „Czy dziewczyny mogą być ministrantami?”, „Czy jeśli ktoś notorycznie mi dokucza, mam mu ciągle wybaczać?”, „Czy rodzice powinni decydować o chrzcie swojego dziecka?” - to tylko niektóre z kwestii poruszonych w trakcie spotkania.

  Nie brakowało też tematów ostatnio często pojawiających się w mediach. Padło pytanie o pedofilię w Kościele, antykoncepcję czy przyjmowanie sakramentów przez osoby rozwiedzione.

  Słupsk, 14 maja: spotkanie biskupa ze studentami Akademii Pomorskiej   Słupsk, 14 maja: spotkanie biskupa ze studentami Akademii Pomorskiej Mateusz Sienkiewicz - Czy jakieś pytania mnie zaskoczyły? Myślałem że będą bardziej kręcić, a oni byli za spokojni - śmieje się bp Edward Dajczak w chwilę po spotkaniu. Nie ukrywa, że bardzo cieszy się z tego, że mógł spotkać się ze studentami Akademii Pomorskiej.

  Jak na każdym tego typu spotkaniu nie mogło zabraknąć odwołań do spotkań biskupa z młodymi ludźmi. Te żywe przykłady rozmów o wierze głęboko poruszyły niektórych studentów. - Były takie pytania, które poruszały relacje międzyludzkie, nieufność. To jest charakterystyczne dla tego pokolenia. Prawdopodobnie część z tych ludzi ma jakieś kłopoty w domu. Ten problem często się pojawia - podsumowuje bp Dajczak.

  Studentom forma spotkania bardzo przypadła do gustu. - Zawsze myślałam, że biskup to ktoś raczej oddalony, ale okazało się, że to swój człowiek - komentuje jedna z uczestniczek spotkania. Wtóruje jej Paweł, który dodaje: - Normalny jak każdy z nas. Tylko że ma święcenia biskupie - uśmiecha się student.

  Spotkanie zorganizowało słupskie Duszpasterstwo Akademickie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół