• facebook
 • rss
 • Znowu będzie Lot dla Życia

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 16.07.2014 21:49

  Pasjonaci motoparalotni chcą ponownie polecieć ze Skrzatusza do Częstochowy.

  Piotr Kucharski, mieszkaniec Piły, już po raz drugi organizuje pielgrzymkę na motoparalotniach na Jasną Górę.

  Podobnie jak przed rokiem, weźmie w niej udział ok. 10 pilotów oraz obsługa naziemna, w sumie ponad 20 zapaleńców.

  Pielgrzymka jest wyrazem poparcia dla wszelkich form walki o szacunek do życia, od poczęcia do naturalnej śmierci. Organizatorzy chcą, aby przy okazji tej nietypowej wyprawy jak najwięcej mówiło się o tym ważnym problemie. Będą też modlić się za wszystkich, którzy działają na tym polu. W tym roku chcą duchowo wesprzeć m.in. prof. Bogdana Chazana.

  - Chcemy pokazać nasze uznanie dla lekarzy, którzy nie boją się stanąć w obronie życia. To jest dla mnie niepojęte, jak można zwalniać z pracy człowieka tylko za to, że nie chciał zabić innego człowieka. Z drugiej strony, są politycy, którzy dopuszczają się różnych skandalicznych rzeczy i nie dzieje się z nimi nic. Wszystko jest wywrócone do góry nogami - mówi Piotr Kucharski, pilot, organizator wyprawy.

  Pierwsza edycja pielgrzymki w roku 2013 zakończyła się połowicznym sukcesem. Pilotom udało się dolecieć jedynie do Lichenia, skąd, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, musieli poruszać się już tylko samochodami.

  Piotr Kucharski przed sanktuarium w Skrzatuszu   Piotr Kucharski przed sanktuarium w Skrzatuszu ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość - Jak się Matce coś obieca, to słowa trzeba dotrzymać, więc w tym roku chcemy dokończyć to, czego nie udało nam się dokonać ostatnim razem - zapewnia Piotr Kucharski.

  W tym celu organizatorzy Lotu dla Życia, chcąc uniknąć zeszłorocznych problemów, nie wyznaczają dokładnej daty wylotu. Czekają na sprzyjające prognozy pogody i chcą wybrać jeden weekend w lipcu lub w sierpniu, kiedy na pewno da się polecieć.

  Pielgrzymka będzie miała cztery etapy, które zostaną zrealizowane w dwa dni. Każdego dnia odbędą się zatem dwa loty: rano i wieczorem, czyli wtedy, kiedy panują najlepsze warunki dla motoparalotni.

  Organizatorzy Lotu dla Życia połączyli się w tym roku z inicjatywą rowerową Rajd dla Życia. Kilka grup wyruszyło już z różnych miejsc w Polsce, aby mówić o problemie obrony życia i modlić się w tej intencji. Więcej informacji o inicjatywie TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół