• facebook
 • rss
 • Rowerem po Puchar Bałtyku

  Karolina Pawłowska

  dodane 27.07.2014 22:15

  Mateusz Nowak i Stanisław Aniołkowski to triumfatorzy jubileuszowego wyścigu o Puchar Bałtyku.

  Trzeci i ostatni etap wyścigu zaliczanego do Pucharu Polski został dzisiaj rozegrany na ulicach Kołobrzegu. Wcześniej kolarze ścigali się ulicami Karlina i Gościna. Wyścig rozgrywany był w kategorii juniorów i orlików.

  Jak podkreślają organizatorzy, to dla młodych zawodników niepowtarzalna okazja do zdobywania szlifów w kolarstwie. - Przez 15 lat organizowania imprezy wśród nazwisk uczestników można znaleźć kolarzy, którzy dzisiaj reprezentują Polskę podczas największych wyścigów. Startował u nas np. Michał Kwiatkowski w tym czasie, kiedy zdobywał mistrzostwo Europy juniorów. Chwalimy się tymi nazwiskami, bo to pokazuje, że organizacja takich imprez jak nasza jest potrzebna - mówi Jacek Banasiak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu.

  W klasyfikacji generalnej wśród juniorów podium zdominowali kolarze BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Najwięcej punktów zdobył Stanisław Aniołkowski, przed Alanem Banaszkiem i Sebastianem Matusiakiem. Wśród orlików triumfował Mateusz Nowak z CCC Polsat Polkowice. Za nim uplasowali się Dominik Oborski (TKK Pacific Toruń) i Adrian Banaszek (BDC Marcol).

  Na ostatnim, kołobrzeskim etapie zorganizowany został również wyścig dla najmłodszych kolarzy w wieku przedszkolnym i szkolnym, na których także czekały medal i upominki. - Ten wyścig to również propagowanie roweru. Być może, podpatrując zawodowców, te maluchy same zechcą wsiadać na rowery i się ścigać, a przynajmniej prowadzić aktywny, sportowy tryb życia - tłumaczy J. Banasiak.

  Organizatorami wyścigu są Kołobrzeskie Towarzystwo Cyklistów, samorządy Gościna, Karlina i Kołobrzegu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół