• facebook
 • rss
 • Zapraszam do Skrzatusza!

  Redakcja

  dodane 09.09.2014 16:21

  Słowo bp. Edwarda Dajczaka przed wrześniowymi uroczystościami w Skrzatuszu.

  Siostry i Bracia!

  Sanktuarium w Skrzatuszu to święte miejsce naszej diecezji, w którym Maryja, trzymająca i przekazująca nam Jezusa, mówi o największej miłości Boga, którą On obdarowuje każdego bez wyjątku człowieka. Skrzatuska Pieta jest niezwykle wyrazistym i przejmującym znakiem miłości Jezusa ukrzyżowanego, miłości miłosiernej, uwalniającej od grzechu i wszelkiego zła, przywracającej nam godność i piękno.

  Maryja trzymająca w swoich ramionach Jezusa odsłania nam również niezwykłą wielkość człowieka, który pozwolił Bogu być obecnym w całym jego życiu. Od jej "fiat" - przez życie i krzyż Jezusa, aż po zmartwychwstanie i obdarowanie Duchem Świętym - Maryja trwa wiernie przy Jezusie i Jego uczniach.

  Pielgrzymka naszej diecezji i udział w uroczystościach odpustowych w sanktuarium to obecność w miejscu, w którym miłość Jezusa i Maryi jest wręcz dotykalna. Od XVI wieku sanktuarium jest miejscem cudów przemiany człowieka, jego odradzania się mocą otrzymywanych łask, miejscem nawróceń i uzdrawiania ludzkich serc.

  Zapraszam do tego niezwykłego sanktuarium, które - odnowione - oczarowuje teraz na nowo swoim pięknem i pomaga w najgłębszych duchowych przeżyciach. Jest w tym dziele odnowienia świątyni i budowy Domu Pielgrzyma wiele modlitw i ofiar materialnych wielu diecezjan, za które dzisiaj chcę Wam wszystkim z całego serca podziękować!

  Kochani Diecezjanie, podarujcie Bogu i Maryi jeden pielgrzymi dzień, abyśmy mogli przeżyć wspaniałą wspólnotę wiary, razem ucieszyć się odnowionym sanktuarium i by Bóg mógł Was obdarować obfitością swoich łask.

  Zapraszam na sobotę 20 września od godz. 13 naszą wspaniałą młodzież, dającą tak piękne świadectwo wiary i radosnej wspólnoty młodego Kościoła.

  W niedzielę 21 września o godz. 10 rozpoczniemy nasze diecezjalne uroczystości programem słowno-muzycznym „Madonny Pomorza”, adoracją Najświętszego Sakramentu, a o godz. 12 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia.

  Wszystkim Diecezjanom, a szczególnie wybierającym się w drogę pielgrzymom, z serca błogosławię.

  Wasz biskup

  + Edward Dajczak

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół