• facebook
 • rss
 • Piknik Naukowy na początek

  Karolina Pawłowska

  dodane 10.11.2014 15:56

  Skąd biorą się morskie fale? Jak zbudować most bez gwoździ? I czy nos ma znaczenie na zakupach? To tylko niektóre pytania, na jakie można było znaleźć odpowiedź w Karlinie.

  Wprawdzie Regionalne Centrum Turystki i Sportu już od blisko miesiąca zaczyna tętnić sportowym życiem, jednak dopiero w tę niedzielę przygotowano huczne otwarcie obiektu.

  Uświetnił je Piknik Naukowy, który do nowoczesnej i pachnącej świeżością hali ściągnął prawdziwe tłumy.

  Nic dziwnego, bo program, który przygotowano na otwarcie rzeczywiście był bogaty.

  Wszystkie wydarzenia poprzedziła Msza św. sprawowana w karlińskim kościele pw. św. Michała Archanioła. Potem było uroczyste przecinanie wstęgi i poświęcenie obiektu. Po południu zaś rozpoczęło się prawdziwe naukowe szaleństwo.

  Swoje stoiska przygotowali naukowcy z Gdańska, którzy opowiadali m.in. o tym, kto mieszka w naszym morzu, dlaczego woda jest słona i jak to się dzieje, że nawet w czasie upalnego lata Bałtyk może być przeraźliwie zimny.

  Szereg eksperymentów i pokazów przygotowały również Politechnika Koszalińska, Astrolabium – Astronomiczne Laboratorium Mobilne oraz Pomysłowa Fabryka.

  Zwieńczeniem Pikniku był pokaz laserów oraz uroczyste włączenie iluminacji obiektu.

  Podczas Pikniku Naukowe proste odpowiedzi na trudne pytania z dziedziny fizyki, matematyki, biologii i techniki znajdowali nie tylko najmłodsi. Równie dobrze bawili się i dorośli. Liczba osób, które tego dnia odwiedziły Regionalne Centrum Turystki i Sportu zaskoczyła nawet samych organizatorów przedsięwzięcia.

  - To naprawdę bardzo cieszy. Decydując się na zorganizowanie Pikniku Naukowego na otwarcie Centrum chcieliśmy pokazać, że ten obiekt nie będzie służyć wyłącznie sportowcom, ale że będzie się tu dziać dużo ciekawych rzeczy – zapewnia Emilia Filipowicz, prezes Zarządu Obiektów Sportowych, Turystycznych Rekreacyjnych w Karlinie.

  Karlińskie RCTiS rzeczywiście pozwala mieć nadzieje, że każdy, kto zajrzy do obiektu nie będzie się nudzić. Wyposażone zostało w nowinki techniczne z dziedziny medycyny, rehabilitacji i sportu. Oprócz siłowni, saun i solarium znajduje się tu kriokomora czy wanny do hydromasażu. Jest kort do squash, sala do ćwiczeń fitness, kręgielnia i sala konferencyjna. Na arenie głównej, podzielonej na trzy mniejsze boiska, jest również ścianka wspinaczkowa.

  Na pierwszy przetarg na wynajem powierzchni komercyjnych obiektu wprawdzie nie znaleźli się chętni, ale jak zapowiada pani prezes, drugi przetarg z pewnością przyniesie rozwiązanie i wszystkie te atrakcje będą wkrótce dostępne.

  Na razie jednak zaprasza na kolejnej duże wydarzenie, które odbędzie się w karlińskiej Hali: 29 listopada zostanie tu rozegrany Międzypaństwowy Mecz Bokserski Polska-Niemcy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół