• facebook
 • rss
 • Słodko kolędowali

  Katarzyna Matejek

  dodane 11.12.2014 22:12

  W Klubie CK 105 odbył się koncert "Słodkie Kolędowanie” na rzecz podopiecznych Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej Caritas w Koszalinie.

  Kolędy, pastorałki i inne utwory wykonali uczniowie szkoły muzycznej Music Heaven oraz dzieci ze świetlicy Caritas.

  Wstęp na koncert był bezpłatny. Zamiast biletu słuchacze przynieśli słodycze, które będą wigilijnym podarunkiem dla podopiecznych świetlicy Caritas, a zostaną im przekazane w dniu 17 grudnia podczas Wigilii zorganizowanej właśnie dla nich i ich najbliższych oraz zaproszonych gości.

  To już druga edycja koncertu. Pomysł zrodził się spontanicznie.

  - Moja żona odbywała praktyki w świetlicy Caritas i kiedy poznała te dzieciaki i zobaczyła, jakie są radosne, zaangażowane, to zaczęła myśleć, co zrobić, żeby im jakoś pomóc. Wciągnęła w to mnie i tak zrodził się pomysł koncertu - powiedział Grzegorz Wypych, właściciel szkoły Music Heaven.

  - Jest to też dobra okazja, żeby wypróbować uczniów. W przyszłości zaczną występować, zakładać swoje zespoły, ale kiedyś muszą po raz pierwszy wystąpić przed publicznością i takie osoby dzisiaj były - powiedział G. Wypych.

  - To jest bardzo budujące, że są osoby, które chcą się troszczyć o dzieci z naszej świetlicy. Ogromnie się cieszymy z koncertu, jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie oraz darczyńcom. Wszystkie bilety w postaci słodyczy zostaną przekazane dzieciom podczas Wigilii - powiedziała Lucyna Lisińska, kierownik świetlicy Caritas. Jest zadowolona także z podopiecznych, którzy zaśpiewali z zapałem 3 utwory na zakończenie koncertu. - Pan Grzegorz przyjeżdżał do nas na próby, dzieci miały frajdę ze śpiewania, chyba udzieliła im się przedświąteczna atmosfera - powiedziała L. Lisińska.

  Zuzia Małaszuk zaśpiewała kolędę „Jezus malusieńki”. – Chodzę do szkoły Music Heaven na lekcje śpiewu od roku, ponieważ bardzo lubię śpiewać. Utwór na dzisiejszy koncert ćwiczyłam dwa miesiące, ale i tak stresowałam się na scenie. Jednak jestem zadowolona z mojego występu, chyba było dobrze - powiedziała Zuzia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół