• facebook
 • rss
 • Opłatek, jasełka i groch z kapustą

  Katarzyna Matejek

  dodane 17.12.2014 22:54

  Dzieci ze świetlicy Caritas świętowały Wigilię w gronie swoich bliskich, pedagogów i zaproszonych gości

  W Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej Caritas w Koszalinie odbyła się Wigilia dla podopiecznych świetlicy, ich rodzin, pedagogów i zaproszonych gości. Dzieci wystawiły jasełka oraz zaśpiewały kolędy przygotowane pod okiem Grzegorza Wypycha, właściciela szkoły muzycznej Music Heaven.

  Przed tygodniem szkoła Music Heaven wraz z CK 105 zorganizowały koncert „Słodkie kolędowanie”, z którego dochód (czyli słodycze będące wówczas biletem wstępu) przeznaczony został na wigilijne paczki dla podopiecznych świetlicy.

  Wigilia odbyła się na plebanii parafii katedralnej, w sali 105. Proboszcz ks. Antoni Tofil poprowadził modlitewną część wieczoru i zaprosił do przełamania się opłatkiem.

  Następnie uczestnicy spotkania spożyli wigilijne potrawy, wśród których były: barszcz czerwony, pierogi, duszona ryba oraz groch z kapustą. Na koniec Mikołaj wręczył dzieciom paczki.

  Dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Tomasz Roda nie krył dumy z podopiecznych świetlicy.

  - Dumny jestem, że nasze dzieci przygotowały tak piękne jasełka, bo to umacnia w nich poczucie, że są zdolne, że naprawdę wiele potrafią. Ten potencjał w nich ukryty trzeba rozbudzać, żeby dawało im to radość oraz umacniało w nich poczucie własnej wartości. Na tym polega opieka, którą chcemy otaczać dzieci, będące pod skrzydłami Caritasu w Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej, w Centrum Kryzysowym i w Domu Samotnej Matki - powiedział ks. T. Roda.

  Gościem specjalnym zaproszonym na Wigilię był prezydent Piotr Jedliński. Pod jego nieobecność życzenia złożyła i obdarowała dzieci koszem słodyczy Małgorzata Borek, pełnomocnik prezydenta ds. uzależnień.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół