• facebook
 • rss
 • Młodzież pamięta

  Joanna Janusiak

  dodane 22.12.2014 11:21

  Słupscy gimnazjaliści i licealiści wzięli udział w akcji Stowarzyszenia Odra-Niemen. Dzięki ich zaangażowaniu do kombatantów na Kresach trafi 40 świątecznych paczek.

  Piątkowe popołudnie, większość uczniów po ostatnim przedświątecznym dzwonku żyje już tylko wizją kilkunastodniowego odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jednak grupa licealistów i gimnazjalistów ze Słupska jeszcze nie myśli o swoich świętach. Do wieczora kompletowali w siedzibie Civitas Chrtistiana paczki dla polskich kombatantów na Kresach.

  Uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Adama Mickiewicza z opiekunką Iwoną Tłuchowską oraz kl. II b V Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słupsku z wychowawczynią Joanną Janusiak włączyli się w ogólnopolską akcję Stowarzyszenia Odra-Niemen i przygotowali świąteczne dary dla Rodaków na Kresach. Przez dwa tygodnie zbierali dary, angażując całą społeczność szkolną.

  - Wraz z tym, co do siedziby Civitas Christiana przynieśli słupszczanie, wystarczyło na przygotowanie ponad czterdziestu paczek. Pojadą one najprawdopodobniej na Białoruś - mówi Robert Danielkiewicz, koordynator akcji w Słupsku. - Transporty z naszego regionu na Białoruś i Litwę już wyjechały - dodaje.

  Licealiści po raz drugi włączyli się w akcję pomocową dla Kresowiaków. Warto zaznaczyć, że w tradycji V LO w Słupsku jest współpraca i pomoc dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy oraz organizowanie zbiórek dla Banku Żywności. Kolejny raz uczniowie włączyli się też w zbiórkę żywności w sklepach dla parafialnych oddziałów Caritas. Rezygnując z drobnych upominków, które dotąd wręczali sobie przy okazji wigilijnych spotkań w klasach, uzbierali wystarczająco dużo, by spełnić marzenia dwóch rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół