• facebook
 • rss
 • Tworzymy rodzinę

  Katarzyna Matejek

  dodane 05.01.2015 23:00

  W parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie odbyło się opłatkowe spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio. Zgromadziło ok. 30 osób wraz z proboszczem ks. Andrzejem Hryckowianem i wikariuszami.

  Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem Ewangelii przez opiekuna grupy ks. Zbigniewa Jędrzejczyka. Proboszcz podziękował grupie za pracę w parafii i złożył zebranym życzenia bożonarodzeniowe. Następnie wszyscy przełamali się opłatkiem. Potem kolędowali, biesiadowali, wspominali i opowiadali dowcipy.

  Grupa spotyka się zazwyczaj raz w miesiącu na spotkaniach w kościele, ale jej członkowie dbają o to, by mieć ze sobą stały kontakt na co dzień. - Jeśli tylko jest jakaś potrzeba podjęcia modlitwy czy udzielenia pomocy, to informujemy się telefonicznie lub sms-ami.

  Dbamy nie tylko o siebie, bo często przychodzą prośby o modlitwę z całej Polski i wówczas nie czekamy, modlimy się od razu - powiedziała Jolanta Piec, która wraz z mężem Krzysztofem animuje spotkania grupy.

  - Tworzymy rodzinę. Ludzie są zadowoleni, że mogą uczestniczyć razem z innymi w spotkaniach modlitewnych, dniach skupienia, zwłaszcza ci starsi mają taką potrzebę - dodał Krzysztof Piec.

  Świąteczne okazje wyznaczają dobry rytm spotkań, przy których jest więcej możliwości przebywania członków grupy ze sobą, bez pośpiechu.

  - Po comiesięcznych spotkaniach, na których modlimy się i słuchamy katechez, również mamy małą chwilę dla siebie, zostajemy na herbacie i rozmawiamy. Ale czasem potrzebny jest dłuższy czas świętowania - stwierdziła pani Jolanta. - W naszej grupie jest rodzinnie, wspieramy się nawzajem, a tych, którzy sami nie mogą dojść na spotkanie, odwiedzamy. Ludzie potrzebują kontaktu ze sobą, ta przynależność do grupy dużo im daje. Staramy się żyć po franciszkańsku: bardziej dawać niż brać, bardziej kochać niż być kochanym.

  Spotkania Grupy Modlitwy św. Ojca Pio odbywają się  w pierwszy poniedziałek miesiąca po wieczornej Mszy św. (jako spotkanie formacyjne i modlitewne) oraz 23-go każdego miesiąca w kościele ( o godz.12 w niedzielę na Mszy św. lub 18 w dzień powszedni jako spotkanie modlitewne).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół