• facebook
 • rss
 • Podsumowanie "Skrzydeł"

  Katarzyna Matejek

  dodane 01.07.2015 10:32

  Caritas Diecezjalna zakończyła edycję 2014/15 programu "Skrzydła".

  Akcja jest ogólnopolska, nasza diecezja wzięła w niej udział po raz 10. Pod "skrzydła" wzięła uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

  - Pomogliśmy 51 uczniom z terenu naszej diecezji. Piętnastu objęła pomocą Caritas Polska, 36 - darczyńcy indywidualni oraz firmy - powiedziała koordynatorka kampanii Agnieszka Filipczuk.

  - W ramach tej pomocy dzieci i młodzież otrzymały wsparcie finansowe. Same decydowały, według potrzeb na co przeznaczą dofinansowanie - na wyprawkę szkolną, zakup odzieży, obuwia, dojazdy do szkoły lub internatu czy wypoczynek letni.

  - Podsumowanie akcji ma miejsce w wakacje. Nowi podopieczni będą mogli się włączyć w program "Skrzydła" od września, jeżeli uda się nam pozyskać nowych darczyńców. Cały czas poszukujemy ludzi, którym nie jest obojętna sytuacja dzieci i młodzieży uczącej się - informuje A. Filipczuk.

  Deklaracje przystąpienia do programu można pobrać ze strony internetowej lub w sekretariacie Caritas w Koszalinie.

  Regulaminowa miesięczna wpłata na rzecz podopiecznego to 147 zł. Jednak Caritas zachęca do przystąpienia do "Skrzydeł" także tych dobroczyńców, których nie stać na pełną wpłatę. - Każda kwota pieniędzy zapisana w deklaracji, a co za tym idzie wpływająca na konto co miesiąc, jest mile widziana - zapewnia koordynatorka. - W przypadkach niepełnych składek łączymy je z innymi w jedną pulę. Mamy darczyńcę, który wpłaca co miesiąc 30 zł i także on ma przypisane konkretne dziecko, do którego jego pomoc dociera.

  Program można też wesprzeć wysyłając sms o treści "Skrzydła" na nr 72052. Koszt 2,46 z VAT.

  Jak program działa w praktyce? Przeczytaj materiał: "Nie wystarczy być ptakiem"

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół