• facebook
 • rss
 • Oaza na wyjeździe

  red.

  dodane 18.08.2015 14:59

  Kilkadziesiąt osób z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, które formują się w Ruchu Światło-Życie, wzięło udział w piętnastodniowych oazach rekolekcyjnych zorganizowanych w pierwszej połowie sierpnia, czyli w tzw. trzecim turnusie.

  Małżeństwa z Domowego Kościoła, czyli gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, uczestniczyły w Oazie Rodzin stopnia II, która odbyła się w Pyzówce koło Nowego Targu.

  - Rekolekcje te rozwijają biblijne podstawy inicjacji liturgicznej i uczą przeżywania poszczególnych okresów liturgicznych w rodzinach - przypomina ks. dr Tomasz Tomaszewski, moderator Ruchu w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

  Oazę tę poprowadzili ks. Andrzej Pawłowski oraz Agnieszka i Radosław Orłowscy wraz z pozostałymi członkami diakonii. Jako animatorzy posługiwali między innymi Jolanta i Piotr Sorokowie, czyli para diecezjalna Domowego Kościoła.

  Przedstawiciele diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na oazie III st. w Krakowie   Przedstawiciele diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na oazie III st. w Krakowie Archiwum Ruchu Światło-Życie Młodzież z Ruchu Światło-Życie wzięła natomiast udział w Oazie Nowego Życia stopnia III w Krakowie, która miała charakter ogólnopolski, a wręcz międzynarodowy, ponieważ uczestniczyła w niej również grupa oazowiczów ze Słowacji.

  - Celem tych rekolekcji jest zgłębienie misterium Kościoła i odkrywanie w nim swojego miejsca poprzez podejmowanie różnorodnych posług, czyli tzw. diakonii - wyjaśnia ks. Tomaszewski, który wraz z s. Natalią Frączek ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej oraz oazowiczami z diecezji sam był także uczestnikiem tych rekolekcji.

  Trzynastego dnia rekolekcji uczestnicy obu oaz spotkali się ze sobą oraz z kilkunastoma innymi oazami na dniu wspólnoty w Krościenku nad Dunajcem, gdzie znajduje się Centrum Ruchu Światło-Życie i złożone są doczesne szczątki jego założyciela - sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół