• facebook
 • rss
 • Szalony korowód na 70. urodziny

  Karolina Pawłowska

  dodane 04.09.2015 21:13

  Choć to najstarsza placówka oświatowa w mieście, jej uczniowie i nauczyciele nie zamierzają skostnieć. Darłowskie gimnazjum o swoim jubileuszu przypomniało głośnym korowodem na ulicach.

  Wyruszyli sprzed miejskiego ratusza, wzbudzając niemałe zainteresowanie wśród przechodniów na pl. Kościuszki i przylegających do rynku uliczkach. Nic dziwnego, bo wielu z uczestników przemarszu wystąpiło w przebraniach - 70-lecie swojej szkoły uczcili zabawą w stylu szalonych lat 70. ubiegłego wieku.

  - Chcemy pokazać mieszkańcom Darłowa i turystom, że jesteśmy w mieście od 70 lat, mamy swoje tradycje, ale szkoła nie tylko nauką żyje - to także wielka przygoda i radość - wyjaśnia Małgorzata Świątkowska, dyrektor darłowskiego Miejskiego Gimnazjum.

  Po drodze gimnazjaliści odwiedzili też pomnik patrona swojej szkoły Stanisława Dulewicza, pedagoga i pierwszego powojennego burmistrza Darłowa. Z okazji jubileuszu przyozdobili go biało-czerwoną szarfą i logo szkoły.

  Popołudniowy przemarsz poprzedziła część oficjalna. Jubileusz szkoły świętowano najpierw w kościele - tak, jak przed 70 laty rozpoczęcie jej działalności.

  - Wszystko zaczęło się dokładnie 4 września 1945 r. Dyrektor Stanisław Chodzyński zaprowadził 47 dzieci do kościoła, a później otworzył szkołę. My dzisiaj zrobiliśmy dokładnie tak samo - zaznacza dzisiejsza dyrektor placówki. 

  Po Mszy św. uroczystości przeniosły się w szkolne mury, gdzie w części artystycznej zaprezentowano przedstawienie pt. „Śladami wspomnień od wczoraj do dziś”, można było zwiedzić placówkę, a także spotkać się z emerytowanymi już pracownikami szkoły.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół