• facebook
 • rss
 • Na dobry początek

  Katarzyna Matejek

  dodane 08.09.2015 20:07

  Koszalińska Fundacja Zdążyć z Miłością zorganizowała festyn „Żegnajcie wakacje. Witaj szkoło!” na rzecz mieszkańców mieszkania chronionego.

  - Zależało nam, żeby zrobić coś co zakończy wakacje, a zarazem będzie dla naszej fundacji startem w nowy rok działalności - powiedziała Justyna Śmidecka wiceprezes zarządu fundacji. - Dlatego odpowiedzieliśmy pozytywnie na zaproszenie pani dyrektor C.H. Atrium.

  Impreza zgromadziła w centrum handlowym tłumy widzów oglądających występy młodych wokalistów i tancerzy, pokazy sztuk walki oraz mody dziecięcej. Dorośli mogli skorzystać z badania poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego krwi, z porad doradcy laktacyjnego i dietetyka.

  Były też słodkie niespodzianki - cukrowa wata i babeczki upieczone i udekorowane przez mamy z mieszkania chronionego. Sponsorzy nie tylko hojnie wyposażyli loterię fantową, ale wiele nowych firm i instytucji dołączyło do darczyńców fundacji.

  Podczas imprezy wolontariusze zbierali datki na rzecz podopiecznych Fundacji Zdążyć z Miłością - mieszkanek mieszkania chronionego. Łącznie zebrano 3351 zł.

  - Planowałyśmy przeznaczyć te pieniądze na opłacenie mieszkania chronionego, ale mieszkanki same płacą rachunki. Chcemy więc zainwestować w rozwój tych mam - zafundować im jakieś zajęcia dodatkowe, może doradcę zawodowego - planuje J. Śmidecka.

  Fundacja otrzymała jakiś czas temu ok. 3500 zł dotacji z urzędu miasta na rzecz mieszkania chronionego. - Wnioskowałyśmy wówczas o większą kwotę, rozszerzoną o część związaną z pracą specjalistów z naszymi podopiecznymi. Tego wówczas nie otrzymałyśmy, dlatego cieszymy się z tej wrześniowej zbiórki, bo będziemy mogły pomóc tym mamom w rozwoju osobistym.

  Ta pomoc już się zresztą rozpoczęła. Na razie dotyczy dzieci.

  - W trakcie imprezy w Atrium udało nam się namówić szkołę tańca Top Toys, by przyjęła dwójkę dzieci z mieszkania chronionego na bezpłatne zajęcia. I już wiemy, że Filip i Julka będą mogły na takie lekcje uczęszczać - cieszy się pani wiceprezes. - Mamy zamiar poprosić o podobny gest także inne takie szkoły.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół