• facebook
 • rss
 • On jest dla ciebie. Weź Go!

  Karolina Pawłowska

  dodane 19.09.2015 14:02

  Ponad 5 tys. młodych diecezjan przywitało brawami Jezusa i Maryję - prawdziwych gospodarzy wielkiego święta młodzieży koszalińsko-kołobrzeskiej.

  Doroczne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu rozpoczęło się wprowadzeniem kopii Krzyża Światowych Dni Młodzieży i cudownej figury Matki Bożej Bolesnej. 

  - Chce żebyście patrzyli na przemian na krzyż i na naszą Matkę, która trzyma ciało Syna w ramionach. Ona nieustannie nam Go podaje - witał ponad pięciotysięczną rzeszę młodych diecezjan bp Edward Dajczak. Będzie z nimi przez cały dzień, do późnej nocy modlił się, uczestniczył w konferencjach i słuchał koncertów.

  - On jest dla ciebie! Weź Go! – zachęcał młodych wskazując na Skrzatuską Panią, która wyciąga w stronę ludzi ciało Syna.

  Plac przed sanktuarium jak co roku w przeddzień diecezjalnego odpustu opanowali młodzi. Jak wstępnie szacują organizatorzy jest ich w tę sobotę tutaj ponad 5 tysięcy. 

  Czeka tu na nich wielki, różowy namiot, który teraz, wypełniony po brzegi, pulsuje rytmami piosenek Michała Króla. Po koncercie młodzi wysłuchają świadectwa Piotra i Jacka, założycieli hiphopowego zespołu chrześcijańskiego „Zetaigreka”. 

  Tegoroczne spotkanie nazwane zostało „Polami Miłosierdzia”. - Hasło, które prowadzi w każde spotkanie młodych w Skrzatuszu odwołuje się do hasła nadchodzącego Roku Duszpasterskiego. Te słowa użyte przez papieża Franciszka maja być dla nas zachętą do tworzenia przestrzeni, w której człowiek będzie mógł się spotykać z Bożym Miłosierdziem. Chcemy, żeby jednym z nich był właśnie Skrzatusz - wyjaśnia ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. 

  Z tego powodu też główny akcent tegorocznego spotkania skrzatuskiego położony jest na sakrament miłosierdzia, czyli sakrament pokuty i pojednania. Na ponad setkę kapłanów, którzy będą jego szafarzami czekają już rozstawione w sanktuarium i na okalającym go placu konfesjonały. 

  O godz. 18. rozpocznie się celebracja sakramentu pokuty i adoracja Najświętszego Sakramentu. Doroczne święto młodych zakończy uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajaczka oraz radosne uwielbienie i posłanie „Misjonarzy Miłosierdzia”. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół