• facebook
 • rss
 • Tydzień rozpoczną wspólną modlitwą

  Katarzyna Matejek

  dodane 02.10.2015 12:59

  Centrala Caritas w Koszalinie uruchomiła odnowioną kaplicę. A Dom Samotnej Matki otrzymał samochód.

  Kaplica znajduje się na ostatniej kondygnacji budynku przy ul. Bp. Domina 8. Msza św. inaugurująca działalność odnowionej kaplicy odbyła się w pierwszy piątek miesiąca i tak już zostanie - w każdy w pierwszy piątek miesiąca będą się w niej gromadzić pracownicy Caritas, wolontariusze na wspólnej Eucharystii.

  Seniorzy uczęszczający do świetlicy środowiskowej, znajdującej się w tym samym budynku, będą mogli na co dzień korzystać z tego miejsca modlitwy i porannej Eucharystii. Zaś podczas szkoleń, spotkań organizacyjnych i dni skupienia - wolontariusze i osoby związane z Caritas.

  Ponadto pracownicy centrali Caritas będą rozpoczynać w niej każdy tydzień pracy, gromadząc się w poniedziałkowe poranki na Koronce do Miłosierdzia Bożego.

  - Nasza praca nie będzie miała sensu, jeśli nie będzie zakorzeniona w źródle miłosierdzia, w samym Bogu. Dlatego tak ważne jest, by w tym domu było miejsce sprawowania sakramentów i stałej obecności Jezusa Eucharystycznego w Najświętszym Sakramencie - wyjaśnia dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda.

  Po Mszy św. odbyło się przekazanie samochodu do dyspozycji Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Dyrektor Caritas poświęcił samochód i przekazał kluczyki s. Magdalenie Kozłowskiej, kierującej placówką. Poprzedni samochód był już w złym stanie, a ten choć nie jest nowy, jest zadbany i pojemniejszy. Duży wkład w zakup samochodu wnieśli katolicy z Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół