• facebook
 • rss
 • Podsumowanie V edycji "Pustej Choinki"

  Katarzyna Matejek

  dodane 12.01.2016 15:01

  Okazuje się, że z roku na rok przedświąteczna akcja cieszy się coraz większą ofiarnością darczyńców.

  Podsumowanie akcji miało miejsce w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, gdzie na uroczystym spotkaniu zgromadzili się organizatorzy oraz przedstawiciele instytucji, którzy zaangażowali się w V edycję "Pustej Choinki", zorganizowaną przez koszalińską Caritas i Radio Koszalin.

  Statystyki podsumowujące akcję pokazują, że takie wspieranie ubogich jest coraz lepiej przyjmowane i że warto podobne inicjatywy rozwijać. Przygotowano więcej paczek dla dzieci niż w poprzednich latach, a także zebrano na ten sam cel więcej pieniędzy.

  Co ciekawe, tegoroczna "Pusta Choinka" przeniosła się także poza trzy główne miasta diecezji, Koszalin, Słupsk i Piłę, w których stanęły choinki z kotylionami opisującymi dzieci, do których miały trafić prezenty. Tym razem akcję przeprowadziła na swoim terenie także parafia pw. św. Jadwigi w Złocieńcu.

  W Koszalinie darczyńcy przygotowali 133 paczki, ponadto przekazali 2000 zł na rzecz dzieci. Na rzecz słupskiej "Pustej Choinki" przekazali 76 paczek i 1300 zł. W Pile było to 168 paczek i 11 tys. zł. Parafia w Złocieńcu przygotowała 23 paczki.
  Szacowany koszt każdej paczki to kwota ok. 200 zł. Łącznie V "Pusta Choinka" zebrała zatem dary o szacowanej wartości 92 500 zł.

  Podsumowanie akcji miało miejsce w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, gdzie na uroczystym spotkaniu zgromadzili się organizatorzy oraz przedstawiciele instytucji, którzy zaangażowali się w V edycję "Pustej Choinki".

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół