• facebook
 • rss
 • Kup pieluchy, podaj Jasia

  Katarzyna Matejek

  dodane 14.02.2016 18:40

  Ks. Kancelarczyk z Bractwa Małych Stópek przekonywał koszalinian do dbałości o ochronę życia poczętego.

  Wychodzący po Mszach św. z kościoła św. Wojciecha w Koszalinie otrzymywali Jasia - model dziecka nienarodzonego w 10. tygodniu od poczęcia oraz materiały promujące ideę ochrony życia poczętego.

  Parafię odwiedził ks. Tomasz Kancelarczyk z Bractwa Małych Stópek ze Szczecina. W niedzielę podczas Mszy św. głosił kazania dotyczące świętości życia.

  Ks. Kancelarczyk jako pierwszą metodę promowania życia wskazał modlitwę.

  U progu zbliżającego się Dnia Świętości Życia, przypadającego w tym roku 4 kwietnia, zachęcał do decyzji, by podjąć szczególną modlitwę w intencji uratowania dzieci zagrożonych aborcją - dziewięciomiesięczną adopcję duchową dziecka poczętego.

  Innym sposobem ich ochrony jest wg ks. Kancelarczyka wiedza o rozwoju człowieka, o etapach życia płodowego, np. prosta informacja, że małe serce podejmuje pracę już w 21. dniu od poczęcia. Ma w tym pomóc plastikowy model Jasia, który w prosty sposób przekonuje, jak bardzo rozwinięty jest człowiek w 10. tygodniu życia.

  Wiele osób, jak zaświadcza ks. Kancelarczyk, po kontakcie z figurką zmieniło stanowisko w tej sprawie, stając się obrońcami dzieci poczętych. Niektóre kobiety rezygnowały z zaplanowanej aborcji.

  Lata pracy duszpasterskiej z kobietami, które chciały usunąć ciążę, przekonały ks. Kancelarczyka, że jednak nie wystarczy ich zapewniać o modlitwie i zostawiać w poczuciu, że Bóg się o wszystko zatroszczy. Należy dać wyraz tej trosce.

  Fundacja Małych Stópek robi to gwarantując matkom zaopatrzenie w produkty pielęgnacji niemowlęcia, czyli pieluchy, ubranka, akcesoria, sprzęt. Taka gwarancja pomocy na pierwsze trudne miesiące po porodzie pomaga wielu kobietom wycofać się z decyzji o aborcji. W ubiegłym roku Fundacja pomogła w ten sposób dziewięćdziesięciu kobietom, w tym czterdziestu takim, które udało się odwieść od aborcji. Akcję wsparli dzisiaj finansowo także parafianie ze św. Wojciecha.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół