• facebook
 • rss
 • Wspólnota w drodze

  Katarzyna Matejek

  dodane 05.06.2016 22:06

  Diecezjalna pielgrzymka wolontariuszy Caritas po sanktuariach Europy dotarła do Ostrej Bramy w Wilnie. Przez kilka dni 100 osób upraszało łaski i siły na kolejny rok charytatywnej pracy.

  - Zależało nam, by w Roku Miłosierdzia, pojechać do Wilna, bo to jest miasto miłosierdzia - powiedział dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda. - Tam przecież mieszkała św. s. Faustyna, tam otrzymała wizje Pana Jezusa, który polecił jej namalowanie obrazu "Jezu ufam Tobie".

  Celem pielgrzymowania wolontariuszy i pracowników Caritas było zawierzenie posługiwania wobec ubogich i cierpiących, którymi zajmują się na co dzień. - Chcieliśmy też po prostu podziękować Bogu za wszystko to, co robimy dla drugiego człowieka - powiedział dyrektor.

  Pielgrzymi zawieźli do stóp Matki Bożej Ostrobramskiej nie tylko osobiste intencje i te związane z wolontariatem, ale również sprawy diecezjalne. - Zawierzyliśmy Matce Bożej Ostrobramskiej wszystkie istniejące w naszej diecezji Parafialne Zespoły Caritas.

  Wolontariusze umacniali się także poprzez to, że przez kilka dni podróżowania mieli okazję poznać się i zintegrować. Jest wśród nich wielu wolontariuszy, którzy doświadczyli mocy wspólnoty Caritas podczas zeszłorocznej jubileuszowej pielgrzymki do Rzymu. Zależało im, by znów się spotkać, wspólnie modlić, rozmawiać, wymieniać doświadczenia. - To sprawia, że Caritas jest naprawdę żywą wspólnotą. Takie przeżycia dają nam radość i siłę do działania charytatywnego w diecezji - powiedział ks. Roda.

  Pielgrzymka łączy wolontariuszy z różnych odległych miejsc diecezji. Z większych miast, jak Koszalin, Słupsk, Piła, Świdwin, Połczyn Zdrój, Polanów, Okonek oraz małych wiosek jak np. Bukowo Polanowskie.

  Pielgrzymi nawiedzili także Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Sokółkę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół