• facebook
 • rss
 • Boży geniusze

  Katarzyna Matejek

  dodane 07.06.2016 23:41

  Pielgrzymka Szkolnych Kół Caritas zgromadziła młodych wolontariuszy z całej diecezji.

  Rynek Staromiejski poczerwieniał od 1300 - jak podają organizatorzy - osób w koszulkach z logo Caritas. Jedną z nich otrzymał wywołany zza biurka na scenę City Boxu prezydent miasta Piotr Jedliński.

  Wolontariuszy pozdrowił za pośrednictwem telebimu ordynariusz diecezji bp Edward Dajczak. - Spróbujcie dziś polubić miłosierdzie. To taka miłość, która nie chce się zgodzić na to, że komuś jest źle. Taka boska, która potem się zapisuje w naszych sercach - powiedział biskup, po czym pobłogosławił zgromadzenie relikwiami św. Faustyny Kowalskiej.

  - Tematem naszego spotkania jest "Wybieram miłosierdzie" - wyjaśnił dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda. - Cała tegoroczna formacja skupiona była wokół uczynków miłosierdzia co do ducha i ciała. Dzisiaj dziękujemy sobie nawzajem za tę pracę. Świętujemy razem z tymi małymi ludźmi ich wielkie czyny.

  Zanim wolontariusze utworzyli korowód, który miał ruszyć ku kościołowi pw. Ducha Świętego, śpiewali, tańczyli i skandowali różne hasła, np. "Wolontariusze to tacy Boży geniusze", w czym pomagał im ks. Rafał Jarosiewicz wraz z ekipą z koszalińskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Opuszczając rynek siedmioro wolontariuszy wypuściło ku niebu balony z wypisanymi uczynkami miłosierdzia.

  Na czele jechał telebim, a za nim ciągnął przez ulice miasta długi korowód dzieci i młodzieży z flagami, transparentami i emblematami swoich kół. W kościele Ducha Świętego powitani zostali przedstawieniem o Chrzcie Polski zaprezentowanym przez rówieśników z Koszalina. Mszy św. przewodniczył bp Paweł Cieślik, natomiast kazanie - będące prostą formą kerygmatu i zakończone pokropieniem wodą święconą - wygłosił ks. Rafał Jarosiewicz.

  Po Eucharystii i posiłku wolontariusze wysłuchali śpiewanej katechezy. Ks. Jakub Bartczak opowiedział im w stylu hip-hop o Bożym miłosierdziu.

  Spotkanie zakończyło się przyznaniem nagród za udział w konkursach, m.in. na zebranie największej ilości nakrętek na rzecz hospicjum w Darłowie, o Miłosiernym Samarytaninie oraz o bp. Czesławie Dominie. Nagrodzono także losowo jeden z zespołów, które wzięły udział w Polach Nadziei.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół