• facebook
 • rss
 • Tornister od "Gościa"

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 05.09.2016 20:42

  "Tornister pełen uśmiechów" zafundowała redakcja "Gościa Niedzielnego".

  Postanowiliśmy włączyć się w akcję Caritas skierowaną do uczniów z rodzin potrzebujących wsparcia i zakupiliśmy trzy wyprawki szkolne. 5 września w siedzibie diecezjalnej Caritas przekazaliśmy je podopiecznym programu.

  - Dziękujemy redakcji "Gościa Niedzielnego" za włączenie się w nasze działania oraz za promowanie kampanii "Tornister pełen uśmiechów" - powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas. Dyrektor podkreśla wagę pomocy, jakiej udzieliły lokalne instytucje i firmy. To pokazuje, że działa w nich wielu ludzi, którzy dostrzegają, jak ważna jest rodzina i że warto ją wspierać. - Akcja trwa od lat i wciąż wielu ludzi ma na uwadze potrzeby rodzin, dla których wyprawienie dziecka do szkoły jest dużym wydatkiem - powiedział.

  Patronat honorowy nad akcją objął ordynariusz diecezji bp Edward Dajczak. Także on znalazł się wśród darczyńców - skompletował dwie wyprawki dla dzieci ze świetlicy Caritas działającej po sąsiedzku z domem biskupim.

  Pierwsze dni września to czas finalizowania "Tornistra". Większość wyprawek już trafiła do rąk uczniów. Są jednak rodziny, które jeszcze czekają na pomoc. Jak informuje Magdalena Szubstarska, koordynatorka akcji, w tym roku Caritas zdoła obdarować wszystkich potrzebujących, bowiem na apel o dołączenie do akcji odpowiedziało wielu darczyńców.

  Tegoroczny "Tornister pełen uśmiechów" miał także udaną promocję internetową. - Udało nam się także dotrzeć do osób, które zechciały wpłacić pieniądze za pośrednictwem internetu - wyjaśnia dyrektor. - Wielu skorzystało z oferty naszej specjalnej strony internetowej i wybierając jeden z wariantów, zakupiło wyprawki szkolne, tornistry lub komplet.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół