Nowy numer 21/2018 Archiwum

Formacja, nie kurs

W tegorocznej edycji Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich bierze udział 48 osób.

Podczas trzech weekendowych zjazdów przygotowują się do pełnienia posług: nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej, animatora katechezy parafialnej oraz lektora.

- W formie zintegrowanej, czyli dla trzech posług razem, Studium Formacyjne odbywa się już po raz czwarty. Widać, że jest potrzeba takiej propozycji formacyjnej. Co roku mamy kilkadziesiąt nowych osób, które chcą się bardziej zaangażować w Kościele. Już po pierwszym spotkaniu można zauważyć, że ludzie ci wiedzą, po co tu przyjeżdżają - cieszy się ks. dr Radosław Mazur, dyrektor wydziału katechetycznego kurii biskupiej, jeden z odpowiedzialnych za Studium.

W ramach formacji, uczestnicy Studium biorą udział w wykładach z teologii biblijnej, liturgiki, duchowości, podstaw komunikacji. Zdobywają także umiejętności praktyczne.

- Oczywiście, nasze Studium to coś więcej niż po prostu kurs przygotowujący do pełnienia danej posługi. Jest to formacja, która pomaga uczestnikom w ich własnej drodze wiary, nawet jeśli kiedyś przestaną pełnić tę konkretną funkcję, do której się przygotowują - zaznacza ks. Mazur.

W dniach 18-20 listopada w koszalińskim CEF odbył się pierwszy zjazd tegorocznej edycji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma