• facebook
 • rss
 • Ola dostanie kombinezon

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 10.12.2016 22:51

  W Koszalinie dobiegła końca akcja "Pusta Choinka". Darczyńcy już kompletują paczki. Prezenty trafią do dzieci 24 grudnia.

  Pan Rafał z Koszalina, który 10 grudnia przyprowadził kilkuletniego syna do galerii handlowej Atrium, chce mu pokazać, że można pomagać obcym osobom. - Chcę mu pokazać taki gest, taką umiejętność. To testowanie na żywym materiale. Zobaczymy, czy dzisiaj czegoś się nauczy - mówi obserwując malca.

  Pan Rafał jak wielu innych zaufał rozpoznawalnej już akcji "Pusta Choinka". Tę świąteczną zbiórkę darów na rzecz ubogich dzieci po raz szósty przeprowadza Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wespół z Polskim Radiem Koszalin. Tegoroczna poszerza zasięg działania o najmłodszych pacjentów Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Filia Koszalin.

  Wydarzenie zainaugurował bp Paweł Cieślik. Wraz z prezydentem Koszalina Piotrem Jedlińskim zachęcił obecnych na zakupach, żeby pamiętali o ubogich. - Dzisiaj możemy dzielić się tą miłością, która objawiła się w Betlejem i przyniosła radość oraz zbawienie całej ludzkości - powiedział biskup ze sceny ustawionej w centralnej części galerii handlowej.

  Następnie sam podszedł do choinki i wybrał jedną z zawieszek. Biskup przygotuje prezent dla dwuletniej Aleksandry. Ola potrzebuje kombinezonu.

  - Na tych karteczkach zawieszonych na choince nie ma zapisanych konsoli do gier - wyjaśnia ideę akcji prezydent. - To są podstawowe rzeczy, bo te dzieci marzą o kurtce, czapce, spodniach.

  - Cieszę się, że nasza akcja odbywa się poza kościołem, w galerii handlowej, gdzie wielu ludzi przebywa na przedświątecznych zakupach - powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezjalnej. To jest szansa, by im coś zasygnalizować: jest też druga, smutniejsza strona tego świata. Są dzieci, które oczekują, by w ich życiu coś się zmieniło i to w postaci prostych marzeń. W przedświątecznym galimatiasie wysyłamy sygnał, żeby umieć się z nimi podzielić. To daje radość także darczyńcom, daje im poczucie spełnienia i sensu.

  Do koszalińskiej akcji włączyli się także wolontariusze Szkolnych Kół Caritas, Centrum Kryzysowe, ZHR, świetlice Caritas, schola pod kierownictwem ks. Arkadiusza Oslisloka, zespoły wokalne i taneczne. Prezenty ufundowali m.in. kibice Gwardii Koszalin, pracownicy firmy DB Schenker, więźniowie z Zakładu Karnego w Koszalinie. Poza tym podobne lokalne działania podjęły niektóre parafie m.in. w Słupsku, Jędrzejewie, Złocieńcu, Trzciance.

  Honorowy patronat nad akcją objął bp Edward Dajczak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół