• facebook
 • rss
 • Ważne są także marzenia

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 10.12.2016 23:42

  Pilanie zabrali się za spełnienie marzeń 70 niepełnosprawnych dzieci

  W Pile po raz piąty stanęła "Pusta Choinka". Akcja charytatywna podoba się mieszkańcom, toteż także w tym roku podchodzili do zielonej choinki, która stanęła na honorowym miejscu galerii Atrium Kasztanowa w Pile, by zerwać ozdobę będącą informacją o dziecku i prezencie, który jest mu najbardziej potrzebny.

  Tę akcję przeprowadziła Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas w Pile. Wsparły je lokalne media, pomagając w promocji wydarzenia, a do pracy przy organizacji ruszyli wolontariusze Parafialnych Kół Caritas.

  Pilanie zatroszczyli się w tym roku o dzieci przewlekle chore. - Często w takich rodzinach zaspokajane są potrzeby wyższego rzędu związane ze zdrowiem i rehabilitacją dziecka, a rodzicie finansowo nie mają możliwości skupienia się  na jego marzeniach - powiedział ks. Leonard Zych, dyrektor Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas w Pile. - Dlatego też rozumiejąc sytuację rodzin, w których znajdują się dzieci niepełnosprawne czy przewlekle chore oraz znając potrzeby związane z ich leczeniem, rehabilitacją oraz koniecznością zakupu środków potrzebnych do pielęgnacji, Caritas, przy udziale mieszkańców, pragnie spełnić te marzenia, obdarowując dzieci świątecznym prezentem.

  - O realizację tych prezentów poprosiliśmy mieszkańców naszego miasta - informuje Iwona Thiel z Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas. - Podczas Koncertu Charytatywnego, który odbył się w galerii Kasztanowa, nasi wolontariusze zachęcali odwiedzających do podzielenia się sercem i zakupienia prezentu świątecznego dla dziecka. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła nam w dniu dzisiejszym oraz otwarte serce dobrych ludzi pozwoliły na spełnienie marzeń 70 niepełnosprawnych dzieci. Prezenty zostaną dostarczone do dzieci tuż przed świętami.

  Honorowym patronatem objął akcję ordynariusz bp Edward Dajczak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół