• facebook
 • rss
 • Gesty dobra zza krat

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 11.12.2016 20:19

  Koszalińscy więźniowie przed świętami mają ręce pełne roboty. Liczą na to, że swoją pracą i zaangażowaniem sprawią komuś radość.

  Spotkania mikołajkowe dla rodzin osób skazanych to już tradycja koszalińskiego Zakładu Karnego. W tym roku osadzeni ojcowie zaprosili swoich bliskich w progi więzienia 10 grudnia. W przygotowaniach wsparli ich opiekujący się ich placówką franciszkanie i Bractwo Więzienne.

  - Spotkania odbywają się w ramach naszego programu resocjalizacyjnego "Integracja rodzin" - powiedziała ppłk Wiesława Panaszewska, dyrektor Zakładu Karnego w Koszalinie. - To okazja do tego, by skazani mogli spędzić trochę czasu ze swoimi bliskimi, pobawić się z dziećmi. Był więc Mikołaj i paczki dla najmłodszych. Sam fakt przygotowania tych paczek to szansa dla skazanych doświadczenia chociaż namiastki świątecznej atmosfery.

  W. Panaszewska obserwuje, że jej podopieczni są otwarci na potrzeby i marzenia ludzi pozostających poza murami zakładu i podejmują liczne dzieła charytatywne. Koszaliński Zakład Karny od kilkunastu lat współpracuje z Caritas. Ostatnio, już po raz 4., włączył się w przygotowania "Pustej Choinki", której finał odbył się 10 grudnia.

  W pracowni plastycznej osadzeni przygotowali ozdoby na choinkę w Centrum Handlowym "Atrium", na których widniały imiona dzieci i przypisane do nich prezenty. Ponadto więźniowie zebrali ponad 700 zł na prezenty dla dzieci objętych akcją i przygotowali paczki dla 8 maluchów.

  - Spełniliśmy skromne, prozaiczne marzenia dzieci: książki, buty, ubrania, pościel, zabawki - wylicza dyrektor. - Skazani są bardzo dumni z tego, że mogą komuś pomóc. I robią to chętnie. Dostrzegają, że są rodziny, które często nie mają co jeść, sami wyciągają więc wniosek, że są w lepszej sytuacji. I o to nam chodzi, by wzbudzić w nich empatię. Bo człowiek tyle jest wart, ile pomoże drugiemu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół