• facebook
 • rss
 • Razem w Wielki Post

  ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 04.03.2017 20:49

  Ponad 100 osób z Ruchu Szensztackiego spotkało się na diecezjalnym, wielkopostnym dniu skupienia w Koszalinie.

  Do Koszalina w sobotę 4 marca przyjechali przedstawiciele różnych gałęzi Ruchu Szensztackiego. Ks. Kazimierz Klawczyński, kapelan w sanktuarium na Górze Chełmskiej, reprezentował Szensztacki Instytut Księży Diecezjalnych. Przyjechali także przedstawiciele młodzieży męskiej i żeńskiej, Ligi Rodzin, Związku Rodzin oraz Instytutu Rodzin. Nie zabrakło także sióstr z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

  - Takie spotkanie jest dla nas nie tylko przygotowaniem do Wielkiego Postu. Chodzi też o to, żeby członkowie Ruchu mogli od czasu do czasu spotkać się w większej liczbie, aby poczuć wspólnotę szerszą niż tylko grupa parafialna - mówi s. Celina Junik.

  Skupienie tradycyjnie rozpoczęło się drogą krzyżową na Górze Chełmskiej. W tym roku prowadzili ją członkowie Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. W dalszej części spotkania, która odbywała się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, przewidziano wykład ks. dr Wojciecha Wójtowicza, rektora WSD, nt. "Maryja - ikona naszego Kościoła i światło dzieł apostolskich", spotkania w grupach, adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź i Eucharystię.

  - Matka Boża jawi nam się przede wszystkim, jako Matka nadziei. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dzisiaj niełatwo jest ewangelizować . Maryja, która stoi pod krzyżem i cierpliwie oczekuje pociechy, zmartwychwstania, jest Tą, która umacnia także i nas w nadziei. Uczy nas cierpliwości po to, żebyśmy się nie zniechęcali, tylko podejmowali kolejne inicjatywy apostolskie - mówił ks. Wójtowicz.

  Eucharystii na zakończenie spotkania przewodniczył bp senior Paweł Cieślik, promotor Ruchu Szensztackiego w Polsce z ramienia Konferencji Episkopatu Polski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół