• facebook
 • rss
 • Potrzebne mury, żeby dobrze działać

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 06.03.2017 21:26

  W Koszalinie otwarto nową siedzibę Civitas Christiana. Ma służyć Kościołowi, miastu i ojczyźnie.

  Oddział okręgowy stowarzyszenia Civitas Christiana w Koszalinie zyskał nową obszerną siedzibę. Mieści się przy kościele św. Józefa Oblubieńca w samym centrum miasta.

  Inauguracja zgromadziła 6 marca więcej gości niż może pomieścić przestronna sala konferencyjna obiektu. Na zaproszenie Ryszarda Pilicha - przewodniczącego koszalińskiego oddziału Civitas Christiana odpowiedzieli przedstawiciele Kościoła, władz miejskich i wojewódzkich, rady miasta oraz zarządu głównego Civitas Christiana. Nie zabrakło także osób związanych z budową obiektu, architekta, przedstawicieli firm budowlanych oraz osób współpracujących i zaprzyjaźnionych ze stowarzyszeniem.

  Na początku spotkania bp Edward Dajczak pobłogosławił siedzibę Civitas Christiana.

  - Nie ma wątpliwości, że wszystko, co tu się będzie działo, będzie prospołeczne, skierowane do człowieka, pełne odwołań do zasady bezwzględnej jaką jest miłość zdefiniowana przez Jezusa Chrystusa - powiedział nawiązując do celów statutowych Civitas Christiana. - Mury są niezwykle istotne, ale to jest tylko narzędzie do tego wszystkiego, co ma się tutaj dziać.

  Jak pokazała multimedialna prezentacja, wpisanie nowego obiektu w kwartał starówki nie było łatwym zadaniem, a jednak w opinii wielu udało się to zrobić z korzyścią dla tej części miasta. - Projektowaliśmy to z myślą, że budynek będzie funkcjonalny i przyjemny dla oka - powiedział architekt Rajmund Rink.

  Architekt przedstawił ogólną charakterystykę obiektu. Trzykondygnacyjny budynek liczy ok. 1200 m kwadratowych powierzchni i ok. 5,5 tys. metrów sześciennych kubatury, co odpowiada 7-8 budynkom jednorodzinnym. Składa się z 5 lokali użytkowych, w których, prócz siedziby Civitas Christiana, mieszczą się: na parterze sklep z dewocjonaliami, na poddaszu 3 mieszkania o powierzchni 80-100 m kwadratowych. Podziemie zajmuje 10 stanowisk dla samochodów. Z obiektu będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne - wyposażono go w podjazd i windę.

  W części artystycznej wieczoru wystąpiła wokalistka Patrycja Baczyńska. Spotkanie zakończył poczęstunek oraz zwiedzanie obiektu

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół